Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, çarpıcı bir yükselişle günü tüm zamanların en yüksek günlük kapanışı olan 8.141,33 puanla tamamladı. Endeks, aynı zamanda en yüksek seviye rekorunu 8.238,89 puana taşıdı.

Bankacılık endeksi yüzde 3,19 ve holding endeksi yüzde 0,67 değer kazanırken, madencilik sektörü yüzde 7,08'lik büyük bir artışla dikkat çekti. Ancak finansal kiralama ve faktoring sektörü yüzde 2,19'luk kaybıyla günün en çok düşen sektörleri arasında yer aldı.

TÜRK BORSASI YÜKSELİŞTE

Konut fiyatlarını düşürecek yeni hamle Konut fiyatlarını düşürecek yeni hamle

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, enflasyon hedeflerinin tutturulabilmesi için etkili iletişimin hayati olduğunu vurgularken, küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımı beklentilerinin zayıfladığı ve Çin'in ekonomiyi destekleyici adımlar attığı bir dönemde, Türk borsasının rekor kapanışı dikkat çekiyor.

BIST 100’DE DESTEK VE DİRENÇ SEVİYELERİ

Yatırımcılar, ABD'de faiz oranlarının zirveye yaklaştığına dair sinyaller ve Çin'de ekonomik toparlanmanın hala belirsiz olduğu bir ortamda, BIST 100 endeksinin seyrini yakından izliyor. Teknik açıdan BIST 100 endeksinde 8.300 seviyesi direnç, 8.100 ve 8.000 puan ise destek olarak önem kazanıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı