ABD Başkanı Joe Biden, ABD başkanlık makamına ait Twitter hesabı olan "POTUS" üzerinden Filistin odaklı bir mesajı paylaştı.

"FİLİSTİNLİLER ACI ÇEKİYOR"

İtalya'da iki tren çarpıştı: Yaralılar var! İtalya'da iki tren çarpıştı: Yaralılar var!

Biden, daha önce İsrail yanlısı duruşuyla tanınsa da bu sefer farklı bir tona büründü. "Filistinlilerin çoğunun Hamas'ın korkunç saldırılarıyla bir bağlantıları olmadığını göz ardı etmemeliyiz. Filistinliler onlar (Hamas) yüzünden açı çekiyor." şeklinde açıklama yapan Biden, dikkatleri üzerine çekti.

Bu beklenmedik açıklama, kullanıcılar arasında farklı tepkilere yol açtı. Kimileri "Yön değişimi mi var?" derken, bazıları "O zaman ne duruyorsunuz? İsrail'i durdurun" şeklinde yorumlarda bulundu. Aynı zamanda, "Buna rağmen İsrail için savaş gemisi gönderiyorsunuz" eleştirileri de gündemde yer aldı.

MAHMUD ABBAS İLE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Biden, Filistin Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas ile bir görüşme gerçekleştirdi. POTUS'tan gelen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Filistin Yönetimi Başkanı Abbas ile görüşerek Hamas'ın İsrail'e yönelik saldırısını kınadım ve Hamas'ın Filistin halkının onurunu ve kendi kaderini tayin hakkını savunmadığını yineledim. Gazze'deki sivillere insani yardım malzemelerinin ulaşmasını sağlamak ve çatışmanın genişlemesini önlemek için bölgedeki ortaklarımızla birlikte çalıştığımız konusunda kendisine güvence verdim"