Sokak ortasında arkadaşını boğazından bıçakladı!  Sokak ortasında arkadaşını boğazından bıçakladı! 

İstanbul Beşiktaş'ta motosikletle seyreden bir genç silahla açılan ateş sonucu vurularak yaşamını yitirmişti. 
Köyiçi Meydanı'nda saat 01.15 sıralarında yaşanan olayda, motosikletle seyreden bir genç silahla açılan ateş sonucu vurularak yere düşmüştü. Olayın ardından ağır yaralı genç ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

MEKAN BASTI, KURŞUN YAĞDIRDI
Olayın ardından çalışma başlatan polis ekipleri, görgü şahitlerinin ifadelerine başvurarak güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan çalışmalar sonucunda öldürülen Hayal'in olaydan önce sokak üzerindeki bir mekana motosikletlinin arkasında gelerek silahla kurşun yağdırdığı ortaya çıktı. Sesler üzerine mekandan silahla koşarak çıkan çalışan motosikletli saldırganın peşinden koştu ve bir süre sonra ateş açtı. Hayal, boynundan yaralanarak yere yığılırken, sürücü ise motosikleti olay yerinde bırakıp kaçtı. Olay yerinden silahla birlikte kaçan saldırganın ise yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. Hayal'in mekana ateş açtığı silah ise polis tarafından ele geçirildi.

YÜKLÜ PARA İSTEMİŞ
Öte yandan yaşanan olayın detayları da ortaya çıktı. İddiaya göre bir süre önce mekan sahibinin sokakta bulunan başka bir mekanı devraldığı ve yıllardır orada çalışan bir güvenlik görevlisinin de işine son verdiği öğrenildi. İşten çıkartılan güvenlik görevlisinin mekan sahibinden yüklü miktarda para talep ettiği ancak alamaması üzerine mekan sahibi ve çalışanlar tarafından darp edildiği bilgisine ulaşıldı. Yaklaşık 1 hafta önce yaşanan olayla ilgili güvenlik görevlisiyle beraber darp edilen kişinin ise şikayetçi olduğu öğrenildi. Bu iki olayın birbirleriyle bağlantılı olup olmadığı araştırılıyor.

Beyoğlu'ndaki Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Sertan Taylan Hayal (24) yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti. Öldürülen Sertan Taylan Hayal'in evli ve 1 çocuk babası olduğu ortaya çıktı. Saldırı esnasında sokakta yürüyen Burak O. ve Önder Atakan K.'nin açılan ateş sonucu yaralandığı öğrenildi. Hastaneye kaldırılan 2 yaralının ise hayati tehlikesinin bulunmadığı bilgisine ulaşıldı.