Beşiktaş Kulübü, Konyaspor ile oynadığı maçın ardından taraftarlarla ilgili şok eden bir olayı kamuoyuyla paylaştı. Deplasmanda 2-0 galip gelen siyah-beyazlılar, maç sonrası resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, stadyum girişinde yaşanan bir olayı taraftarlarına duyurdu.

Yapılan açıklamada, maç öncesinde ve sonrasında Futbol A Takımı'nı desteklemek amacıyla stadyuma gelen taraftarlara bir polis memurunun silah çektiği ve şiddet uyguladığı belirtildi. Beşiktaş Kulübü, böyle bir durumun kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Açıklamada ayrıca Beşiktaş taraftarlarının her zaman devletine, milletine, polisine ve askerine sahip çıkan bir topluluk olduğu ifade edildi. Taraftarların, silah çekilmesi gereken bir grup olmadığı vurgulanarak, emniyet güçlerinden daha hassas ve anlayışlı olmaları talep edildi.

Beşiktaş Kulübü, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederken, olaylardan etkilenen taraftarlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanındaki taraftarlarına desteklerini yineleyerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

İşte Beşiktaş'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklama: 

"TARAFTARLARIMIZA KONYA’DA UYGULANAN ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ

Beşiktaş-Ankaragücü maçında başa baş mücadele! Beşiktaş-Ankaragücü maçında başa baş mücadele!

"Milletçe birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde tek amacı Tümosan Konyaspor karşılaşmasında Futbol A Takımımıza destek vermek olan taraftarlarımıza stadyum girişinde bir polis memuru tarafından silah çekilmesi ve şiddet uygulanması kabul edilemez. Devletine, milletine, polisine, askerine her zaman sahip çıkan ve sahip çıkmaya devam edecek olan Beşiktaş taraftarları, silah çekilecek bir taraftar değildir. Emniyet güçlerinden bu konuda daha hassas ve anlayışlı olmalarını bekliyoruz ve bu olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Unutulmasın ki başta ülkemiz olmak üzere dünyanın her noktasında taraftarımızın yanındayız. Olaylardan etkilenen taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz."