Beşiktaş Park'ta gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Çebi, görevi bırakmak gibi bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

Çebi'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

"Milletin git demesiyle gidecek adam değilim. Buraya namusumla geldim, namusumla giderim. Sonuna kadar buradayım. Ta ki kongre bana burada işin bitti diyene kadar. Bir başkasının bana git demesiyle gitmeyeceğim. Beyhude uğraşıyorlar, taraftarla aramda hiçbir sorun yok. Taraftarın mutlu olması için her şeyi yapıyorum. Tribünlerde bağırtanlar belli. Bugün onlar yine ortadalar. Bağıranlar da ortada. Canıgönülden bağıranlar başım gözüm üstüne. Takımı destekleyin, maçtan sonra bana ne bağırırsanız bağırın. Yapacaksanız maç sonu yapın. 90 dakika, sporcu odasına girene kadar oyuncuları motive edin. Ben onlar için her şeyi yaptım, yapmaya da hazırım." 

Adana Demirspor - Samsunspor maçında bıçaklı satırlı kavga! Adana Demirspor - Samsunspor maçında bıçaklı satırlı kavga!

AA-20230829-32021527-32021526-BESIKTAS_KULUBU_BASKANI_AHMET_NUR_CEBI

"İŞİMİN BAŞINDAYIM..."

Şov yapmadan işine devam edeceğine değinen Çebi, "Son zamanlarda benim ve Beşiktaş üzerinde oluşturulmaya çalışılan yapay bir baskı var. Şov yapmadan, kulübün gerçek sorunlarıyla ilgilenmeye çalışarak zamanı değerlendirmeye çalıştım. Söz konusu Beşiktaş olunca bizim işimizde şov olmadı ve olmayacak. Ben işimin başındayım. Ailem var, sağlık sorunlarım olabilir. İşimle uğraşmak zorundayım. Şirketimde orada bulunmamam nedeniyle maddi olarak zarar gördüğüm bir süreç yaşadım. Ailemi son 2 ayda 10 kere görmedim. Beni televizyonda görmeyince işimin başında olmadığımı düşünüyorlar. Medyada takipçi sayısını arttırarak televizyonlarda yer kapmaya çalışanların saygısızca ifadeleri, benim buradan gitmem için mücadele edenler var. Konu bensem her şeyi yapabilirsiniz ama Beşiktaş'a zarar vermeyin. En zor dönemde gelmiş başkanım. Elektrikleri sönmüş, personel 6 ay maaş alamamış, bir sürü haciz dosyaları gırla giderken girdiğim kulüpten borçların anında ödendiği onurlu, gururlu bir Beşiktaş Kulübü yönetmeye çalışıyorum. Herkes salgın döneminde evinde otururken ben 4 kez kovid oldum. Bu art niyetlilere pabuç bırakmayacağım. Yönetimimi bezdirmek için uğraşanlar var. Buradayım, işimin başındayım. Beni görmediğiniz zaman neler yaptığımı 10-15 gün sonra göreceksiniz." dedi.

AA-20230829-32021527-32021524-BESIKTAS_KULUBU_BASKANI_AHMET_NUR_CEBI

RASHİCA TRANSFERİ VE FETÖ POLEMİĞİ

Milot Rashica transferinşin ardından Galatasaray Kulübü ile yaşanan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) polemiği hakkında Çebi, "Galatasaray kol saatiyle bizim stadımızı çekerek gönderme yaptı. Sen eğlenirken biz eğlenmeyecek miyiz? Futbolcunun gelişinden sonra video yaptık. Biz de sizin orası gürültülü demişiz ve bir video konulmuş. Burada FETÖ algısı yok. YouTube'dan alınmış bir kalabalık görüntü. Arayın kaldırtın videoyu, konuyu oraya çekmeyin, öyle değil dedik. Size de böyle şey olmayacağını açıklamamızda yazmışım. Çok güzel iletişim yapıyorlar. Futbolcuya da iletişime de harcıyorlar. Son güleni göreceğiz. Gürültülü diye senin stadını koymuşuz oraya. Sen bunu niye FETÖ'ye bağladın?" dedi.

"HODRİ MEYDAN!"

Beşiktaş eski yöneticilerden Hasan Arat'ın olağanüstü seçim çağrısına da açıklık getiren Ahmet Nur Çebi, "Bir yıl evvel seçime gittik, herkes seçime girsin dedik kimse yoktu. Seçim bitti sonra toplandılar. Bu yaptığınız yönetimi yıpratmaktır. Sponsorluklarla olan görüşmelere zarar veriyorsunuz. Bankalarla görüşüyoruz, 'Sen gidecekmişsin' diyorlar. Bu yapılanlar Beşiktaş'a zarar veriyor. Ben Beşiktaş'ta güvensiz ortam görmüyorum. Yıldız transfer hariç hatamız yok. 22 senedir ortalıkta yoksun. Ağzımı açmıyorum aylardır. Takım kazanıyor ortada yoksun. Ben buraya sana sorup gelmedim. Buraya gelince bu adama hesap sor dedin, hesap sordum. Şimdi o adamın ekibiyle çayda çıra oynuyorsun. Kulüp düzlüğe çıktı, giderken de düzgün bırakacağım. Yanınızda çalışan arkadaşınızla tribünleri idare ediyorsunuz. Yıldırım Demirören'e kızmışsın, Bilgili'yle kavga etmişsin. Fikret Orman'a hesap sor demişsin. Neden aday olmadın? Kaos olmadığı için bu arkadaşlar buraya talipler. Genel kurula gitmem gerekirse giderim. Hodri meydan diye giderim." ifadelerine yer verdi.