Benzin ve motorin fiyatları, Brent petrol fiyatlarının ve döviz kurlarının dalgalanmalarıyla birlikte vatandaşlar tarafından titizlikle takip ediliyor. Beklenen verilere göre, benzin fiyatlarına 16 Ağustos Çarşamba gününden itibaren 1 lira 55 kuruşluk bir zam yapılması bekleniyor. Ancak motorin grubunda herhangi bir zam ya da indirim beklentisi bulunmuyor.

Bir önceki değişiklikte, 11 Ağustos 2023 Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere 1,80 TL'lik bir fiyat artışı gerçekleşti.

 Diğer yandan, 2 Ağustos'tan itibaren otogaz (LPG) grubunda gece yarısından sonra litre başına 2 lira 3 kuruşluk bir zam yapıldı.

Çates Elektrik halka arz borsada ne zaman işlem görecek? Çates Elektrik halka arz borsada ne zaman işlem görecek?

Akaryakıt sektöründe yaşanan gelişmelere ek olarak, 16 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlanan bir Cumhurbaşkanı kararıyla akaryakıtta 5 TL'lik ÖTV artışı gerçekleşti ve KDV dahil litre fiyatlarına 6 TL'lik bir artış yansıdı. Son seçimlerden bu yana akaryakıt fiyatlarına yüzde 80'in üzerinde bir zam yapıldı. Seçimlerden önce benzin fiyatları 19,81 TL ve motorin fiyatları 18,59 TL seviyesindeyken, şu anki fiyatlar bu seviyenin oldukça üstünde bulunuyor.

GÜNCEL AKARYAKIT POMPA FİYATLARINA GÖRE
İstanbul
Motorin litresi 38.35
Benzinin litresi 36.13

Ankara
Motorin litresi 38.83
Benzinin litresi 36.63

İzmir
Motorin litresi 39.01
Benzinin litresi 36.74