İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki Bebek sahilinde meydana gelen uygunsuz görüntülere ilişkin açılan dava, tutuklu yargılanan sanığın tahliye kararıyla devam ediyor.

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanık Özgür Kavi'nin tahliyesine karar verilirken, adli tıp raporu alınabilmesi için mağdur-sanık Carmen Maria T'nin yakalama kararı devam ediyor.

İşte olayın detayları ve davanın gelişmeleri:

Hastaneden kaçmaya çalışırken yakalandılar! Hastaneden kaçmaya çalışırken yakalandılar!

Bebek sahilindeki bir kadınla erkeğin halka açık bir yerde uygunsuz görüntülerinin sosyal medyada yayınlanması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. Görüntülerdeki iki kişi gözaltına alınmıştı. Sanık Özgür Kavi'nin 11 suçtan kaydı olduğu, Carmen Maria T'nin ise 8 suç kaydının bulunduğu belirlenmişti. Kavi, "cinsel saldırı ve hayasızca hareketler" suçlarından tutuklanmıştı.

19 YIL HAPİS TALEBİ

İddianamede, mağdur sanık Carmen Maria T'nin "hayasızca hareketlerde bulunmak" suçundan cezalandırılması talep ediliyor. Kavi'nin ise "beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı cinsel saldırı" ve "hayasızca hareketlerde bulunmak" suçlarından 6 aydan 19 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Davanın son gelişmesi ise tutuklu sanık Özgür Kavi'nin tahliye kararı oldu. Adli kontrol şartıyla tahliye edilen Kavi'nin duruşmadaki ifadesi ve mahkemenin aldığı bu karar, Bebek sahili davasının gündemindeki önemli bir gelişme olarak kayda geçti. Davanın ilerleyen süreçteki gelişmeleri ve sonucu merakla bekleniyor.