Fransız komedyen Michael Youn’un sahnede İçişleri Bakanı Gerald Darmanin’in telefon numarasını paylaşması Fransada ulusal meyda ve  sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Bazı kullanıcılar, Youn’u ‘kişisel hayatın mahremiyetini ihlal etmek’le suçlarken bazıları ünlü komedyenin tercihini, ‘Fransız siyasi sistemi içindeki sorunları kınamanın etkili bir yolu’ olarak değerlendirdi.
Fransa’da ‘Fatal Bazooka’ lakabıyla tanınan Youn, Mans kentinde düzenlenen ‘Big Car Show’ etkinliğinde Bakan Darmanin’e ait olduğunu söylediği telefon numarasını sahnedeki ekrana yansıttı.

04fd2b2002e46e7fd2b2002e4bbfd2v-960x640

BAKAN İSTİSMARDAN YARGILANIYOR
Youn, bu eylemi için ‘Fransız siyasetine yaptığım küçük bir katkı olsun’ ifadesini kullanarak, izleyicilerinden Darmanin’e mesaj atmalarını istedi. Darmanin’in, kendisinden yardım isteyen kadına tecavüzle suçlandığı ve cinsel istismar mesajlarının yer aldığı davaya gönderme yapan Youn, mesaj yollayanların Darmanin’in söz konusu isteklerini göz önünde bulundurmalarını tavsiye etti.

Mısır duyurdu: Kapı kapandı Mısır duyurdu: Kapı kapandı

ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ TARTIŞMASI YAŞANIYOR
Youn’un bu eylemi, sosyal medyada tartışmaları da beraberinde getirdi.Bazı sosyal medya kullanıcıları, Youn’u ‘kişisel hayatın mahremiyetini ihlal etmek’le suçlarken bazı kullanıcılar ise ünlü komedyenin tercihini ‘Fransız siyasi sistemi içindeki sorunları kınamanın etkili bir yolu’ olarak değerlendirdi.

Bu adımlar üzerine henüz bir tepki vermeyen Darmanin’in Youn’a karşı herhangi hukuki bir süreç başlatıp başlatmayacağı merak konusu oldu.Diğer yandan bazı hukukçular, komedyenin ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’le ilgili kovuşturmalar dahil olmak üzere ciddi yasal sonuçlarla karşı karşıya kalabileceğini savunurken bir kısmı da bu hareketin kamuoyundaki tartışmaları harekete geçirmenin güçlü bir yolu olabileceği görüşünü paylaştı.