İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Mardin'in Nusaybin ilçesinde turuncu ve gri kategoride aranan iki teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Mardin İl Jandarma Komutanlığı tarafından Mardin'in Nusaybin ilçesi Ömeryan bölgesinde, terörle mücadele operasyonu kapsamında turuncu ve gri kategorideki iki teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

AYNI BÖLGEDE BİR ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

Yerlikaya aynı bölgede, 28 Nisan 2023'te Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Gündüz'ün aynı teröristler tarafından şehit edildiğini hatırlattı.

Bu operasyonun Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Gündüz Operasyonu olduğunu ve teröristlerle çatışma sırasında etkisiz hale getirildiğini belirten Yerlikaya, teröristlerin kimliklerini de açıkladı. Birinin İçişleri Bakanlığı Terör Arananlar Listesi'nde turuncu kategoride yer alan "Nurhak Derik Gap" kod adlı Ramazan Temel olduğunu, diğerinin ise gri kategoride bulunan "Yılmaz" kod adlı Bilal Şahin olduğunu ifade etti.

thumbs_b_c_ffb2175a29d1b22675cd16114f9206b0

"OPERASYONLARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK"

Bu teröristlerin daha önce iki vatandaşın şehit edildiği, bir jandarma ve bir vatandaşın da yaralandığı eylemlere katıldıklarının tespit edildiğini bildiren Bakan Yerlikaya, "Şükürler olsun şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. Operasyonu gerçekleştiren kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Terör ve onların iş birlikçilerine yönelik operasyonlarımız aralıksız devam edecek." ifadeleriyle operasyonun önemine vurgu yaptı.

Yerlikaya, terörle mücadeleye milletin duaları ve desteğiyle kararlılıkla devam edileceğini de belirtti.

TikTok rezaleti bitmiyor! Bu kez "Donsuz Kelly" TikTok rezaleti bitmiyor! Bu kez "Donsuz Kelly"