Erdoğan'dan Yunanistan'a Sinop daveti Erdoğan'dan Yunanistan'a Sinop daveti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, göreve başladığı ilk 90 gün içinde atılan adımları ve hükümetin öncelikli hedeflerini Ankara'da medya temsilcileriyle paylaştı. Bakan Yerlikaya, terörle mücadele ve organize suç örgütleriyle mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü vurguladı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, Bakan Yerlikaya'nın açıklamaları şu şekilde;

"HEDEFİMİZ ÜLKEMİZİ DÜNYANIN EN GÜVENLİ ÜLKESİ YAPMAK"

“Hedefimiz ülkemizin şehirlerini, dünyanın en güvenli şehirleri, ülkemizi de dünyanın en güvenli ülkesi yapmak. Bu amaçla organize suç örgütlerine de mafyavari yapılara da asla göz açtırmayacağız. Son 90 gün içinde organize suç örgütlerine yönelik yapılan 92 operasyonda 1767 şüpheli gözaltına alındı. Bunların 430’u tutuklandı. Biz İçişleri ailesi olarak suç işlemede kibirlenenlerin, kendini üstün görenlerin de nefeslerini keseceğiz, hakkından geleceğiz.

"KÖTÜLERLE MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ"

(Ayhan Bora Kaplan’ın yakalanması) Konu artık mahkeme sürecinde. Ankara Emniyeti kendine düşeni yaptı, adalete teslim etti. Mahkeme sürecini izleyeceğiz. Arkadaşlar yakalamasaydı o adam yurtdışına kaçacaktı. Biz organize suç örgütleriyle, kötülerle mücadeleye duraksamadan devam edeceğiz.

(Atina'da öldürülen 6 Türk) Henüz çok yeni, elimizde bir bilgi yok.

"KARARLILIKLA AMA AMANSIZ BİR MÜCADELE VERİYORUZ"

PKK kaynaklı terör, hükümetlerimiz döneminde bitme noktasına geldi. Bir daha terör nedeniyle kapalı tek bir yaylamız, terk edilmiş tek bir köyümüz, mezramız, tek bir kulübemiz dahi olmayacaktır. Kararlılıkla ama amansız bir mücadele veriyoruz. Bize yan bakana düz bakmıyoruz. Son 90 günde 43 bin 490 operasyon düzenledik. Bu operasyonlarda 258 terörist etkisiz hale getirildi. Bu dönemde 37’si bombalı eylem olmak üzere 44 eylem önlendi."