Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme Hizmet Kolları İmza Töreni'nde konuşma yaptı.

Kamu görevlileri ve emeklilerinin 2024 ve 2025 yıllarını kapsayan mali ve sosyal haklarını içeren görüşmelerin, kısmen de olsa uzlaşmayla sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Işıkhan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile sendika başkanları ve temsilcilerine süreci titizlikle, anlayışla ve nezaket çerçevesinde yürüttükleri için teşekkür etti.

Yoğun mesailerin harcandığı bu süreçte, sosyal diyaloğu geliştirerek ve iletişim kalıplarını daha iyi tanıyarak geçirdiklerini belirten Işıkhan, "Haklarınızı helal edin, çünkü aslında bu süreç iyi geçti. Allah utandırmasın." şeklinde konuştu.

MEMUR MAAŞINA ZAM ORANI VERDİ

TFF'nin Yayın geliri  hedefi 250 milyon dolar TFF'nin Yayın geliri hedefi 250 milyon dolar

AK Parti hükümetlerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, hiçbir kamu görevlisini, çalışanı, esnafı, çiftçiyi ve emekliyi enflasyona ezdirmeyen bir yaklaşım sergilediğini vurgulayan Işıkhan, "Zaten Ocak 2024'te tüm kamu görevlilerine yaklaşık yüzde 40-45 arasında bir zam artışı yapılacak. Bence bu oldukça önemli bir rakam." şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sıkıntıların çözümü için müdahalede bulunan ve inisiyatif alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden Bakan Işıkhan, alınan kararların hayırlı olmasını dileyerek, "Türkiye Yüzyılı'na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Tabii gönlümüzden geçen, mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma olsaydı, bu daha iyi olurdu." şeklinde konuştu.