Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Memurların ve emeklilerin maaşlarına yönelik açıklamalarda bulunan Bakan Işıkhan, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların sürdüğünü belirtti.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 

Yapılacak zam oranının yaklaşık olarak yüzde 50'ye ulaşacağını ifade eden Işıkhan, enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024'te yapılacak artışın memur ve memur emeklilerini olumlu şekilde etkileyeceğini söyledi. Bu çerçevede, en düşük devlet memuru maaşının yaklaşık olarak 33 bin liraya çıkacağını açıkladı.

Benzine indirim geliyor Benzine indirim geliyor

"MEMURLARIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEDİK"

Emekli maaşıyla ilgili de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü kaydeden Işıkhan, "Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz" diye konuştu.

EYT MAAŞ BAĞLAMA YIL SONUNA KADAR DEVAM 

TRT Haber'de yer alan habere göre; Bakan Işıkhan, EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) konusunda da bilgilendirmede bulundu. EYT bütününde 1 milyon 899 bin kişinin emeklilik işleminin yapıldığını ve maaş bağlama işlemlerinin yıl sonuna kadar tamamlanacağını açıkladı.

Son olarak, seçim vaatleri çerçevesinde bir dizi düzenlemenin hayata geçirileceğini ve BAĞ-KUR prim gün sayısının SSK'lılarla eşitleneceğini belirtti. Ayrıca, ek gösterge konusunda birinci dereceye ulaşmış tüm devlet memurlarına 3600 ek gösterge verileceğini ve yaşlı bakım sigortası gibi önemli düzenlemelerin de hayata geçirileceğini paylaştı.