İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sonucunda, maalesef çoğunluğunu çocuklar ve kadınlar oluşturan 7 binden fazla insan hayatını kaybetti. Bu acı verici tabloya rağmen, şiddetin sona ermesi için yapılan ateşkes çağrıları, Batı ülkeleri tarafından ya engelleniyor ya da dikkate alınmıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Daha kaç çocuk ölecek?" sorusuyla AB'ye seslenirken, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan da "Gazze'de tam bir vahşet yaşanmaktadır" şeklinde bir değerlendirme yaptı.

İNSANİ YARDIMLARIN GAZZE'YE ULAŞMASI 

CHP'den ilçelere medyatik adaylar CHP'den ilçelere medyatik adaylar

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın açıklamaları şu şekilde:

"Gazze'de tam bir vahşet yaşanmakta. İsrail uluslararası hukuku ihlal etmektedir. Bu zulüm karşısında sessiz duramayız. İnsani yardımların Gazze’ye kesintisiz ulaşması için çaba sarf edilmelidir. Biz hiçbir zaman zulme ortak olmadık, olmayacağız. İsrail’den istediğimiz, barış çağrımıza kulak vermesidir.

Ya bölgeye yayılan daha büyük bir savaş ya da kalıcı barış olacak. İsrail'den istediğimiz barış çağrımıza kulak vermesi. İsrail bir tercih yapmak zorunda. Bunu yapmazsa kendisini daha da büyüyen şiddet sarmalı içinde bulacak."