Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, 25-28 Ağustos tarihleri arasında başvuruları alınan öğretmenlerin ikinci il içi ve iller arası yer değiştirme sonuçları resmi olarak duyuruldu.

Bursa'da okullar tatil mi? Bursa'da okullar tatil mi?

Öğretmenler arasında mazerete dayalı olarak onaylı ön başvuruları bulunan ancak atamaları tamamlanmayan kişiler, görev yerlerindeki eğitim kurumlarındaki ihtiyaçlar dikkate alınarak il/ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından atandı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, atamaları gerçekleşen öğretmenlere hayırlı olsun dileklerini iletti.

Bakan Tekin, şunları aktardı:

"Sevgili meslektaşlarım, öğretmenler odası toplantılarımızın ana gündem maddelerinden birisi özellikle aile birliği mazereti nedeniyle yer değiştirme talepleri oldu. Bu konu bizim de çok hassas olduğumuz bir konu. İller arası mazerete bağlı yer değişikliği için geçerli bir mazereti olup atanamayan öğretmenlerimizi, görev yerleri alanlarında ihtiyaç bulunan eğitim kurumları dikkate alınarak valiliklerce belirlenmek üzere il/ilçe milli eğitim müdürlükleri emrine atamış bulunmaktayız. Hayırlı uğurlu olsun."