Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamındaki ödemeleri hesaplara yatırdıklarını duyurdu.

Göktaş, yazılı bir açıklama yaparak, Türkiye Aile Destek Programı'nın 2022 yılında başlatıldığını ve geçtiğimiz ay yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir yıl daha uzatıldığını vurguladı.

Bu yıl destek kapsamında hanelere 30,6 milyar lira ödeme yapıldığını belirten Göktaş, programın başlangıcından bu yana hanelere sağlanan toplam destek tutarının ise 43,7 milyar lirayı aştığını ifade etti.

HANE BAŞINDA 850 İLA 1250 LİRA ÖDEME YAPILIYOR

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelerin gelirlerine göre 850 ila 1250 lira arasında destek sağladıklarını belirten Göktaş, "Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ödemeleri bugün hesaplara yatırıyoruz. Program kapsamında ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay 4,3 milyar lira destek vereceğiz" ifadelerini kullandı.

ÇOCUK VE ELEKTRİK DESTEĞİ DE PROGRAM KAPSAMINDA

Ekim 2022'de Çocuk Desteği ve Elektrik Tüketim Desteğinin, Türkiye Aile Destek Programına eklendiğini hatırlatan Göktaş, şunları kaydetti:

Motokurye düzenlemesinden ayrıntılar: Teslimat süresi değişecek Motokurye düzenlemesinden ayrıntılar: Teslimat süresi değişecek

"Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödeme yapıyoruz. Çocuk desteği kapsamında hanelerimize aylık 350-650 lira tutarlarında ilave destek sağlıyoruz. Elektrik Tüketim Desteğimiz ile de hanelerimize aylık 112-225 lira arasında ödeme yapıyoruz."