MHP'de, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin, temmuzda "2024'e Doğru, Diyar Diyar Anadolu" teması çerçevesinde yerel seçimlere hazırlık sürecini başlatması sonrasında çalışmalar hız kazandı.

MHP, yerel seçime, "merkezi ve yerel yönetimin uyum içinde çalışması", "büyükşehirlerin kazanılması" ve "depremden etkilenen 11 ilde Cumhur İttifakı'nın mutlak zaferi" hedefleriyle yola çıkacak.

MHP yerel seçimlerde üç ana hedefe odaklandı

SLOGANLAR BELLİ OLDU

MHP, seçim stratejisini, "İstikrar ve Hizmet İçin, Uyumlu Yönetimle, Umutlu Geleceğe" ve "Merkezden Yerele İstikrarı Bozmadan Umuda Doğru" sloganları üzerine kurdu.

Seçim stratejisinin başlıklarından ilkini "merkezi ve yerel yönetimin uyum içerisinde çalışması" olarak belirleyen parti, Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde elde ettiği başarının yerel seçimde de sürdürülmesini hedefliyor. MHP, böylece siyasi istikrarın pekişeceği ve vatandaşa giden hizmetin kalitesinin artacağını düşünüyor.

MHP'nin stratejisinde Cumhur İttifakı'nda olmayan büyükşehirlerin kazanılması ikinci hedef olarak belirlenirken parti, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği 11 il ve ilçelerinde ise ittifakın "mutlak zafer" elde etmesini amaçlıyor.

MHP'li belediye sayısını 31 Mart 2024'te yapılacak seçimde artırmak isteyen parti, 2019 yerel seçimlerinde bir büyükşehir (Manisa), 10 il, 133 ilçe ve 88 belde olmak üzere 232 belediye kazanmıştı.

DEPREMDEN ETKİLENEN İLLERE ÖZEL "HEP YANINDA" KAMPANYASI

MHP lideri Bahçeli, depremden etkilenen 11 ilde yapılacak olan kampanya çalışmalarının depremzede vatandaşların hassasiyetleri göz önüne alınarak yapılmasını istedi. MHP, depremden etkilenen illere özel "Hep Yanında" ana teması ile kampanya çalışmalarına başlayacak.

Parti, kampanyada, depremzedelerin her zaman yanlarında olacakları belirterek, "Verilecek Doğru Karar, Yaraları Cumhur Sarar", "Dar Zamanında Tüm Gücüyle Yanında", "Yaraları Özenle Saracak, Güvenli Geleceği Kuracak" ve "Beklentisiz Destek Kesintisiz Hizmet" sloganlarıyla yola çıkacak.

Bahçeli, Netanyahu'nun adını değiştirdi! İşte taktığı isim! Bahçeli, Netanyahu'nun adını değiştirdi! İşte taktığı isim!