CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, farklı partileri bir araya getirerek 8 partilik bir ittifak oluşturduğu iddia ediliyor.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; bu ittifakın içinde yer alan partilere, cumhurbaşkanı adayı gösterebilmek amacıyla bakanlık ve vekillik gibi görevler dağıtıldı. 

Ancak, bu koalisyon ortakları ve diğer destekleyen ittifaklar, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde istenilen sonuçları elde edemedi. Bu partiler arasında Türkiye İşçi Partisi (TİP) de yer aldı.

Erdoğan: "BM Güvenlik Konseyi'nden bir umudumuz kalmadı" Erdoğan: "BM Güvenlik Konseyi'nden bir umudumuz kalmadı"

Seçim döneminde Kemal Kılıçdaroğlu'na destek veren ancak aldığı oy oranının düşmesiyle dikkat çeken TİP ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

BAHAR FEYZAN'DAN TİP'E 30 MİLYON İDDİASI

Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen gazeteci Bahar Feyzan, seçim döneminde dağıtılan paralarla ilgili bilgi paylaştı. Yazısında, "TİP, yalnızca %1.73 oy oranı eldeleyerek CHP'nin kötü bir yanılsaması haline geldi ve ayrıca 30 milyon TL'lik bir kaynak boşa harcandı!" ifadeleri yer aldı.

Seçim döneminde küçük partilere milletvekilliği tahsis ederek, sadece adaylık desteği karşılığında %1 oy alan partilere bakanlık veren Kemal Kılıçdaroğlu'nun, TİP'i de finanse ettiği belirtildi.

Gazeteci Bahar Feyzan, "Türkiye genelinde kampanya yapmak için maddi kaynağa ihtiyaç duyulur. TİP, istediği hedef kitleye ulaşabilmek ve faaliyetlerini sürdürebilmek amacıyla CHP'den finansal destek aldı. Ancak yalnızca %1.73 oy oranı eldeledi ve CHP'nin yanlış bir uzantısı haline geldi. Üstelik bu süreçte 30 milyon TL boşa harcandı!" şeklinde ifadeler kullandı.
 

TİP İDDİALARI YALANLADI

Bahar Feyzan'ın iddialarının ardından, TİP'e yönelik tepkiler sosyal medyada arttı. Bunun üzerine TİP yönetimi bir açıklama yaparak, Feyzan'ın iddialarını yalanladı.

BAHAR FEYZAN'A DAVA!

TİP açıklamasında, "Bahar Feyzan adlı kişinin, partimizin seçim döneminde CHP'den 30 milyon TL aldığına dair iftira attığını belirtiyoruz. Parti avukatlarımız, bu iddialara karşı suç duyurusunda bulunacak ve hem kendisine hem de bu iftirayı yayanlara karşı manevi tazminat davası açılacaktır" denildi.

"BU KONUDA ŞEFFAF OLMAYA HAZIRIZ"

TİP, ayrıca "Bu iddiaların yalan olduğunu belirttikten sonra, partimizin yasal haklarını kullanma hakkına sahip olduğumuzu vurguluyoruz. Bu şekilde tüm hesaplar açığa çıkacak ve seçim sürecindeki harcamaların detayları net bir şekilde görülecektir. Biz bu konuda tamamen şeffaf olmaya hazırız!" şeklinde bir açıklama yaptı.

ÜNSAN ÜNLÜ VE BAHAR FEYZAN ATIŞMASI!

Öte yandan her sabah gündemi ve gazete başlıklarını değerlendiren Ünsal Ünlü'nün YouTube ve podcast mecralarında yayınlanan programında konuyla alakalı konuşması üzerine Bahar Feyzan'dan sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. 

"TİP'İN KÖR BİR NEFERİ OLDUĞUNUZU BİLMİYORDUM"

Ünsal'ı TİP'in neferi olmakla itham eden Feyzan sert açıklamalarda bulundu:

"Geçmişte 24'de çalıştım (2009'da) diye bana söylemediğinizi bırakmadığınız yayınızda hayretle izledim! 'Ay başka nerede çalıştı ben bilmiyorum' diyerek. Bu düpedüz terbiyesizlik!  Siz NTV'deyken ben NTV'nin New York temsilcisiydim. Bunu da gayet iyi biliyorsunuz! Bana 'yalancı' demek yerine çok samimi olduğunu vekillere sorun bakalım. Anlaşılan siz TİP'in her anında her toplantısında vardınız.  Kaynağımdan emin olmasam söylemem ve yazmazdım. TİP'i savunabilirsiniz. Ama kör bir neferi olduğunuzu bilmiyordum. Meslektaşınızı kolayca harcamaya kalkmak sizi şahane gateci yapmaz! Sabahları geviş getiren adam yapar ancak!"

"HİÇBİR KANAL BENİ YANDAŞ OLDUĞUM İÇİN İŞE ALMADI"

Ünsal ise Feyzan'ın açıklamalarına sıralı tweetle yanıt verdi. 

Ünsal'ın tweetleri şöyle: "Önce 'Terbiyesizlik' sözünüzü aynen iade ediyorum size. Sonra da şunu eklemek isterim sizi gerçekten tanımıyorum. Belli ki siz de beni tanımıyorsunuz. Hayatım boyunca herhangi bir partinin neferi olmadım. Hiçbir kanal beni yandaş olduğum için işe almadı o nedenle+++"