60 yaşındaki Mustafa Demirel, 11 Şubat'ta Osmangazi ilçesi Kükürtlü Mahallesi'ndeki evinde tüfekle öldürülmüş olarak bulundu. Cinayet soruşturması tamamlandı. Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, maktulün 32 yaşındaki oğlu Hakan Demirel'in çelişkili beyanlarda bulunduğu belirtildi.

KAYIP İHBARINDA BULUNMUŞ
İddianameye göre Hakan Demirel en son 9 Şubat'ta babasından bir arkadaşına ait otomobili ve ona ait kredi kartını istedi ve  bunları alıp kendi evine gitti. Sanık daha sonra babasına ait kredi kartıyla altın alışverişi yapacağını SMS'yle bildirdiğini ancak cevap alamadığını, bunun üzerine ağabeyi H.D. ve akrabaları olan M.P. ile Kükürtlü Mahallesi'ndeki adrese gittiklerinde babasını bulamadıklarını, 10 Şubat'ta polis merkezine giderek babası hakkında kayıp ihbarı yaptıklarını iddia etti.

Şüpheli davranışlarda bulunması nedeniyle polis tarafından gözaltına alınan Hakan Demirel, emniyet görevlileriyle yaptığı görüşmede olayı tüm ayrıntıları ile anlatacağını söylemesi üzerine yeniden alınan ifadesinde, 6 yaşındayken anne ve babasının ayrıldığını, kendisinin annesi ile yaşadığını, 2021 yılında kız arkadaşı Ezgi I. ile tanıştığını ve evlenmeye karar verdiklerini anlattı.

Demirel, kız arkadaşını ailesiyle tanıştırdığını ancak babasının, Ezgi I'nın ailesini araştırıp uygun bulmadığını belirterek, kız arkadaşıyla ayrılması gerektiğini söylediğini, hatta kız arkadaşının ailesini arayarak kendisini kötüleyip Ezgi I'nın kendisinden ayrılmasına sebep olduğunu iddia etti.

BABASINI ÖLDÜRDÜKTEN SONRA EVE GİDİP UYUMUŞ
Sanık ifadesinde, 2022 yılının aralık ayında kız arkadaşıyla barıştıklarını, bunu babasına söylediğinde kendisine küfrettiğini, en son 9 Şubat'ta babasıyla konuşarak kız arkadaşı ile evlenmesi konusunda ikna etmek için babasının evine gittiğini anlattı.

Hakan Demirel ifadesinde, kız arkadaşıyla mobil uygulama üzerinden konuştuklarını gören babasının kendisini darbederek küfrettiğini, kendisini öldüreceğini düşünerek ona ait tüfekle arkasından birkaç el ateş ettiğini anlattı.

Evde hiçbir şeye dokunmadan olayda kullandığı tüfeği ve otomobilin anahtarını alarak bu araçla olay yerinden uzaklaştığını belirten sanık, evine gidip tüfeği tuvaletinin üzerindeki bölmeye sakladığını, daha sonra uyuduğunu söyledi.

BABASININ KREDİ KARTIYLA 3 CUMHURİYET ALTINI ALMIŞ
Sanık ifadesinde, ertesi gün kız arkadaşı Ezgi I. ile buluşarak Kapalı Çarşı'ya gittiklerini ve babasının kredi kartıyla 3 cumhuriyet altını aldığını, daha sonra kız arkadaşının annesini de yanına alarak alışveriş merkezine gidip alışveriş yaptığını, kendisinden şüphelenilmesin diye polis merkezine giderek babası hakkında kayıp ihbarında bulunduğunu itiraf etti.

İddianamede, olay günü babasının tüfeğini eline alarak bununla nasıl ateş edildiğini sorduğu, daha sonra cinayeti işlediği belirlenen Hakan Demirel'in "üst soya karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Tadilat sesi kavgası: 1 kişi öldü, 5 yaralı! Tadilat sesi kavgası: 1 kişi öldü, 5 yaralı!

Tutuklu sanığın yargılanmasına Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ekim ayında başlanacak.