Karabağ bölgesindeki yasadışı gruplarla varılan anlaşma sonucunda, bu gruplar silahlarını bırakmaya başlarken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Karabağ'da silahlarını bırakan Ermeniler için af öngörüldüğünü açıkladı.

Fransız medyası, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki yakın ilişkiye odaklanarak, Ermenistan'da birçok kişinin Türkiye'nin desteklediği Azerbaycan'a karşı askeri bir zaferin gerçekçi olmadığını kabul etti. Ermeni ayrılıkçılar, silahlarını bırakmayı kabul ederek diyalog masasına oturmayı kabul ettiler.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Karabağ'da silahlarını bırakan Ermeniler için af öngörüldüğünü açıklarken, France 24 kanalı, 24 saat içinde elde edilen sonuçların Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev için "kesin bir zafer" olduğunu belirtti ve Türkiye ile Azerbaycan'ın yakın ilişkisine dikkat çekti.

Beyaz Saray yakınlarında patlama: Ev havaya uçtu Beyaz Saray yakınlarında patlama: Ev havaya uçtu

BÖLGEDE GÜÇ DENGESİ DEĞİŞTİ

France 24, Türkiye'nin Dağlık Karabağ'a yönelik askeri operasyonda doğrudan bir rol oynamadığına vurgu yaparken, Bakü'nün son yıllarda petrol ve doğal gazdan elde edilen önemli gelirler ve Türkiye gibi önemli müttefikleri sayesinde bölgedeki güç dengesini değiştirdiğini ifade etti.

TÜRKİYE'NİN DESTEĞİ 

Aynı zamanda, Azerbaycan'ın hem birinci hem de ikinci Dağlık Karabağ savaşında Türkiye'den büyük destek gördüğünü vurgulayan France 24, AFP Haber ajansının Ermenistan'da birçok kişinin Türkiye'nin desteğine sahip Azerbaycan'a karşı askeri bir zaferin gerçekçi olmadığını kabul ettiğini aktardı.