THY, Hollywood yıldızını reklam yüzü olarak seçti! THY, Hollywood yıldızını reklam yüzü olarak seçti!

Ankara’da yaşanan bombalı terör saldırı hakkında tepki çeken ifadelere yer vererek gündeme oturan Ayşenur Arslan için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış ve Halk TV programı kaldırdığını duyurmuştu.

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Halk TV’deki “Yeni Bir Sabah” programında Ayşenur Arslan’ın konuyla ilgili kendilerine mesajı gönderdiğini açıkladı.

"YANLIŞ ANLAŞILDIM ÜZGÜNÜM"

Küçükkaya’nın aktardığına göre Ayşenur Arslan, şu ifadeleri kullandı:

“Çok üzgünüm yanlış anlaşıldım, yanlış anlaşıldığım için üzgünüm, teröre sonuna kadar yanlış olduğumu, meslek hayatım boyunca hep terörün hep karşısında olduğum bilinir. Adımın terörle ve teröristle anılmasının büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle çok üzgünüm. Terör eylemiyle ilgili gündemde olan soru işaretlerini tekrarlamaktan ibaret benim yaptığım. Beni tanıyan hiç kimse benim teröre ve teröristlere destek olmayacağımı bilir. Beni tanıyan ve birlikte çalıştığım bütün gazeteciler meslek hayatım boyunca terörün karşısında bir adım geri atmadığımın tanığıdır.”

NE OLMUŞTU?

Halk TV’de ekranlara gelen Medya Mahallesi programında sunuculuk görevinde bulunan Ayşenur Arslan, Ankara’daki terör saldırısı hakkında tepki çeken sözlere yer vermişti. Arslan, "Belki kendisini patlattı denilen kişi, terörist üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı durup dururken kendini patlatmış. Ama esas olarak bu benim aklıma takılan şeylerden biri iddia edemem elbette. Ama bir arabanın şoförü öldürülerek neden o kadar kolaydır ki kilidiyle açacaksınız düz kontak çalıştıracaksınız bombayı şey yapıp gideceksiniz. Ankara'da bunu yapmak varken neden Kayseri'de birini öldürerek ben geliyorum bombalar sırtımızda tabanca belimizde mi, nedir yani?" demişti.