Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin yaptığı değerlendirmelerin ardından, Halk TV ekranlarında yayınlanan programı kaldırılan ve hakkında soruşturma açılan gazeteci Ayşenur Arslan, gözaltına alındıktan sonra İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Guterres ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Guterres ile görüştü

"TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI..."

Başsavcılık, Arslan hakkında "terör örgütü propagandası yapma" ve "suçu ve suçluyu övme" suçlarından resen soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen Arslan, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Sarıyer'deki evinde gözaltına alındı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Gazeteci Ayşenur Arslan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınmak üzere Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. 

NE OLMUŞTU?

Ayşenur Arslan, Halk TV'deki programda Ankara'daki saldırı hakkında söyledikleriyle gündeme gelmiş ve tepki çekmişti.

Arslan, şu ifadelere yer vermişti:

"Belki kendisini patlattı denilen kişi, terörist üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı durup dururken kendini patlatmış. Ama esas olarak bu benim aklıma takılan şeylerden biri iddia edemem elbette. Ama bir arabanın şoförü öldürülerek neden o kadar kolaydır ki kilidiyle açacaksınız düz kontak çalıştıracaksınız bombayı şey yapıp gideceksiniz. Ankara'da bunu yapmak varken neden Kayseri'de birini öldürerek ben geliyorum bombalar sırtımızda tabanca belimizde mi, nedir yani?"