Ankara Emniyeti tarafından yürütülen "Ayhan" kod adlı Ayhan Bora Kaplan'ın liderliğini üstlendiği iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonun ardından, Emniyet teşkilatında açığa alınmaların yaşandığı ortaya çıktı.

Kamu görevlilerine Ayhan Bora Kaplan soruşturması Kamu görevlilerine Ayhan Bora Kaplan soruşturması

HalkTV'nin bildirdiğine göre, bu soruşturma kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda polis başmüfettişi olarak görev yapan 1. Sınıf Emniyet Müdürü A.A, 1. Sınıf Emniyet Müdürü M.K, ve Polis Akademisi Başkanlığı'nda görev yapan Şube Müdürü V.K., Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açığa alındı. Bu polis müdürleri hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtiliyor.

Öte yandan, Ayhan Bora Kaplan liderliğindeki suç örgütü üyelerini havalimanında gözaltına alan polisler hakkında da ifadeler alındı. Örgüt lideri Kaplan hakkında daha önce 2019 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen bir başka soruşturmada ruhsatsız silah bulundurduğu gerekçesiyle adli kontrol şartı verilmişti. Ancak ilginç bir şekilde, zanlının imza atmak için polis merkezine gitmediği ve imzasının bir polis memuru tarafından atıldığının ortaya çıkması sonucunda bu polis memurunun 2019 yılında ihraç edildiği bilgisi de gündeme gelmişti.

Hamas, Ateşkesin bitmesinden İsrail'i suçladı Hamas, Ateşkesin bitmesinden İsrail'i suçladı

Ayhan Bora Kaplan’ın tutuklu bulunduğu cezaevi değiştirildi Ayhan Bora Kaplan’ın tutuklu bulunduğu cezaevi değiştirildi