Trabzon’da bir vatandaşın Arap bir turiste yumruk atarak bayılttığı yönünde çıkan iddialar sonrası üzerine sosyal medyadan Türkiye’yi hedef alan Abdülaziz E. Alhajri, Atatürk’e yönelik ağır hakaretler etmişti.

Yaşanan bu olayların ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Alhajri hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu belirtmişti. Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımın altına da hakaret içerikli yorumlar yazan Alhajri şu ifadelere yer vermişti:

“Benim adım Abdulaziz Dhuwaihi bin Rumaih Al-Hajri. Biz ırkçılığı, bir Kuveyt vatandaşına saldırınızı kınıyoruz, siz ise dinimize, Peygamberimize, devletimize, şeyhlerimize hakaret ediyorsunuz, İçişleri Bakanı olduğunuz için sizden korkacağımı mı sanıyorsunuz? Ayakkabımı ağzına sokarsan kişisel bilgilerini ifşa ederek sana dava açarım, seni barbar p*ç.”

TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI

Sosyal medyadan Atatürk ve Türklere karşı hakaretler savuran Kuveytli yazar için tutuklama kararı çıkartıldı.

AK Parti'den anket açıklaması: "Açık operasyon ve manipülasyon" AK Parti'den anket açıklaması: "Açık operasyon ve manipülasyon"

İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu şu açıklamayı yaptı:

"18/09/2023 tarihinde Kuveytli sözde gazeteci Abdülaziz E. Alhajri hakkında avukatlarımız aracılığıyla yaptığım şikayet kapsamında az önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından verilen bilgiye göre şüpheli hakkında 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştır. Buna ek olarak şüphelinin yurtdışında olması sebebiyle tutuklanması beklenmeden, Asliye Ceza Mahkemesinde kamu davası açılacağı bilgisi de verilmiştir. Bir kez daha vurgulamak isteriz ki, Türk vatandaşlığı bizim için dolar yeşili değil, kan kırmızısıdır. Buna karşı duranlarla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz."