Sanat dünyasının sevilen çiftlerinden Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan, 27 yıllık evliliklerini geçtiğimiz Mayıs ayında noktalamışlardı. 29 Mayıs 2023 tarihinde adliyeye el ele gitmişler ve yaklaşık 10 dakika süren bir duruşmanın ardından boşanmışlardı. Mehmet Aslantuğ'un psikolojik şiddet iddialarıyla gündeme gelmişti ve bu nedenle çiftin boşanma süreci oldukça dikkat çekmişti.

Şimdi ise, gazeteci Onur Akay, çiftin yeniden evlenmeye hazırlandığına dair iddialarda bulunuyor. Ancak her iki taraftan da bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Mehmet Aslantuğ, boşanma nedenlerinin bir başka kadınla ilişkisi olduğu yönündeki iddiaları da yalanlamıştı. Aslantuğ yapmış olduğu açıklamada, “Sevgili Arzum, yorulduğunu biraz kendini bulmak istediğini belki incitmemek için sebeplerin çoğunu söylemese de ayrı bir eve çıkmak istediğini söylediğinde; sahiplendiğimi zannettiğim, üzerine titrediğimi zannettiğim, belki o titreme içinde bunalttığımı da görmediğim bu ilişkinin biricik kahramanını anlamak, onaylamak, saygı duymak zorundaydım. Kolay olmadı. Acı çektim, üzüldüm, aylarca kelimeler bulmaya çalıştım filan, filan, filan… Bir tek şey istedim; bunu ayrı evlerde başaramayız, ayrı hayatlarda başaramayız. Bu çok eğilip, bükülür. Gözaltındayız. Hukuken de bir sona varalım. Öyle bakalım. Dediğim sadece budur." ifadelerini kullanmış ve “ayrılmayı ben istemedim” ifadelerini kullanmıştı.

“AYRILIĞA DAYANAMADILAR, YENİDEN EVLENECEKLER”

Onur Akay, “Sebebi her ne olursa olsun Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan’ın boşanması, hem hayranlarını hem de sanat camiasını derinden üzmüştü. Şimdi sizlere müjdeli bir haber vermek istiyorum. Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan ayrılığa çok fazla dayanamadı. İkili, çok yakında önce evleri birleştirme ve sonra da yeniden evlenme kararı aldılar. Boşanmak için adliyeye el ele gelen çiftin böyle bir son yaşaması çok şaşırtıcı değil. Ayrılmalar olmasa kavuşmaların tadı olmaz!” dedi.