Liberal Demokrat Parti (LDP) Eski Genel Başkanı Cem Toker,  Samimi Haber YouTube kanalında yayınlanan "Ters Ayna" programında gazeteci Canan Kaya'nın sorularını yanıtladı. 

MHP grup toplantısı iptal edildi! Nedeni belli oldu MHP grup toplantısı iptal edildi! Nedeni belli oldu

Cem Toker, Avrupa Parlamentosu’nun ‘Türk hükümeti tarafından köklü bir rota değişikliği yapılmadığı takdirde Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım sürecinin devam edemeyeceği’ yönündeki kararını ve siyaset gündeminde önemli yer edinen CHP’deki değişim tartışmaları değerlendirdi.

AP, raporuna ilişkin yaptığı değerlendirmede Cem Toker, “Avrupa Birliği Türkiye için en az 15 yıldır hayal. Hayal bile değil. Bu Türkiye’nin AB üyesi olmasına imkan yok. İsrail’in Arap Birliği’ne üyeliği bile daha olası” yorumunda bulundu.

CHP Genel Başkanlığı için adı geçen isimlerden Özgür Özel ve Örsan Öymen’in adaylığına ilişkin ise Toker, “Mevcut genel başkan o koltuktan kalkmaya karar vermediği müddetçe genel başkanlık, kurultaylarda, kongrelerde zor değişir” dedi.

CHP’nin genel başkan değişiminde haklı olduğunu belirten Toker, “Kılıçdaroğlu ile olmuyor. Kılıçdaroğlu, kendi seçmen nezdinde de ittifak yaptığı partilerin nezdinde de samimiyet, güvenirlik, ikna kabiliyetinde sınıfta kaldı. CHP’de lider değişikliğine inanıyorum” dedi. CHP'de ikinci bir şeyin daha değişmesi gerektiğini vurgulayan Toker ayrıca, “CHP’nin İslamcı sağ ile muhafazakarlarla flört etmekten vazgeçip kuruluş ayarlarına dönebilecek bir aday etrafında CHP’lilerin kenetlenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.