Yangın, Uzunöz Mahallesi'nin yakınında, Dim Barajı çevresindeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen bir nedenle başladı. Alevler, rüzgarın etkisiyle hızla yayıldı. Yangın ihbarının ardından bölgeye, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri ile çevre ilçelerden gelen ekipler yönlendirildi.

Yangına 10 uçak, 11 helikopter, 54 arazöz, 4 iş makinesi ve 363 personel ile müdahale ediliyor.

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, durumu şu şekilde açıkladı: "Yangının kontrol altına alınması için karadan ve havadan tüm ekipler seferber oldu. Şu ana kadar 13 ev tahliye edildi, şükür ki can kaybı yaşanmadı. Şu an rüzgar etkili değil, ancak aşağıda rüzgarın hızlı estiği bölgeler var. Yangını kontrol altına almak için tüm gücümüzle çalışıyoruz."

Yangın, havadan ve karadan yapılan müdahalelerle kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Mahalle sakinlerinden Dulkadın Akın, yangında aile evinin zarar gördüğünü belirtti ve yangın anında gelinini dışarı çıkardıklarını paylaştı. 

17 KÖY BOŞALTILDI
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da orman yangınına ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Yumaklı, yangında 190 hektarlık alanın etkilendiğini söyledi. Şu ana kadar can kaybının olmadığını belirten Yumaklı, 17 köyün tedbir amaçlı boşaltıldığını açıkladı.