Başkent Ankara'da bugün saat 09.30 sularında İçişleri Bakanlığı binası önünde meydana gelen bombalı saldırı girişimi, güvenlik güçleri tarafından engellendi.

Saldırı sırasında teröristlerden biri kendini patlattı, diğeri ise emniyet güçleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Serdar Kurşun Şişli Belediyesi için aday adayı oldu Serdar Kurşun Şişli Belediyesi için aday adayı oldu


Teröristlerin İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısındaki saldırı anı...

İçişleri Bakanlığı, saldırıya ilişkin yeni gelişmeleri paylaştı. Teröristlerden birinin kimliği belirlendi, diğerinin kimliğinin belirlenmesi için ise çalışmalar sürüyor. 

TERÖRİSTLERDEN BİRİ PKK ÜYESİ ÇIKTI

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü önündeki saldırıyı gerçekleştiren iki teröristten birinin BTÖ (PKK) üyesi olduğunu açıkladı, diğer teröristin kimliği ise henüz belirlenemedi.

C-4 ELE GEÇİRİLDİ

Ayrıca olay yerinde yapılan incelemede 9 bin 700 gram C-4 patlayıcı ele geçirildiği belirtildi.

YARALI POLİSLERİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı binası önünde gerçekleşen bombalı saldırı girişiminin detaylarına dair bilgilendirme yapıldı. Saldırı sonucunda yaralanan iki polis memurunun halen tedavilerinin devam ettiği vurgulandı.

Ayrıca, saldırıda kullanılan aracın Kayseri'nin Develi ilçesinde görev yapan veteriner sağlık teknisyeni Mikail Bozlağan tarafından gasp edildiği ve Bozlağan'ın teröristler tarafından katledildiği belirtildi.

Açıklamada, saldırı girişiminin başarısızlığa uğramasının ardından olay yerinde yapılan incelemelerde ele geçirilen patlayıcı ve silahlar da sıralandı. Toplamda 9 bin 700 gram RDX içeren C-4 patlayıcı madde, 3 el bombası, bir roketatar, bir Glock marka susturucu takılı tabanca, bir Blow marka tabanca, bir M-4 marka Karabina uzun namlulu silah, bir AK-47 marka uzun namlulu silah ele geçirildiği ifade edildi.

Açıklamada, bu olayla ilgili güvenlik birimlerince yürütülen soruşturmanın devam ettiği ve terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulandı. Mikail Bozlağan'a Allah'tan rahmet, ailesine ise başsağlığı dileklerinde bulunuldu. Ayrıca, saldırıda yaralanan polis memurlarına acil şifalar dileyen açıklama, terörle mücadeledeki kararlılığın altı çizildi.