Dünyaca ünlü Oscar ödüllü oyuncu Angelina Jolie, Vogue dergisinin son sayısının kapağını süsledi ve röportajında moda ve anne olmanın hayatına etkileri üzerine konuştu.

Oyuncu, Atelier Jolie adını taşıyan kendi markasıyla moda sektörüne adım atmaya hazırlandığını belirtti. Ancak Jolie, "Büyük bir tasarımcı olmak istemiyorum. Başkalarının kendi tarzlarını ifade edebilmeleri için bir marka yaratmak istiyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Röportaj sırasında özel yaşamına da değinen Jolie, anne olmanın onu kurtardığını dile getirdi. 2002 yılında oğlu Maddox'u evlat edindiğinde sadece 26 yaşında olduğunu belirten Jolie, "Anne olduğumda tüm hayatım değişti. Çocuk sahibi olmak hayatımı kurtardı, dünyaya farklı bir açıdan bakmamı sağladı" ifadelerini kullandı.

İsrail saldırılarında ölenlerin yüzde 70'i kadın ve çocuklar İsrail saldırılarında ölenlerin yüzde 70'i kadın ve çocuklar

Anne olmanın hayatı üzerindeki etkisi hakkında daha fazla konuşan Jolie, "Çocuklarım olmasaydı hayatımda daha karanlık bir yolda olabilirdim. Onlar benden daha iyi durumdalar çünkü çocuklarınızın sizden daha iyi olmasını istersiniz" dedi.

Çocuklarına giyinme konusunda herhangi bir baskı yapmadığını vurgulayan Angelina Jolie, "Çocuklarıma nasıl giyinmeleri gerektiğini söylemiyorum. Hiç kimse istemediği bir yere gitmemeli ve bunun için giyinmek zorunda olmamalı. Kendi yollarını seçmelerini istiyorum" şeklinde konuştu.

2016 yılında eski eşi Brad Pitt ile ayrıldığı dönemde gündeme gelen hukuk savaşı hakkında konuşmaktan kaçınan Angelina Jolie, "Uzun bir süredir kendimde değil gibiyim, ki bu konu hakkında çok fazla yorum yapmak istemiyorum" şeklinde ifadeler kullandı.