Gazeteci Fatih Altaylı, bugünkü yazısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili olarak Mustafa Sarıgül'le yaptığı görüşmeyi aktardı.

Altaylı, Sarıgül'ün kendisini telefonla arayarak adaylık iddialarını yalanladığını ve aldığı yanıtı şu şekilde aktardı: "Kesinlikle doğru değil. Ne benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olma niyetim var, ne de Sayın Genel Başkan’ın aklında böyle bir düşünce var. Ne de böyle bir şeyi konuştuk. Gündemde böyle bir konu yok. Ben bir kere o makama aday oldum. Bitti. Seni temin ediyorum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı falan olmayacağım. Söz konusu bile değil, lafı bile geçmedi. Geçmeyecek."

BİRİNCİ SIRADA ERDOĞAN

Meryem Uzerli'nin son hali olay oldu! Meryem Uzerli'nin son hali olay oldu!

Altaylı ayrıca yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hayatında gördüğü en çalışkan siyasetçi olarak nitelendirdi ve onun ardından Mustafa Sarıgül'ü ikinci sıraya yerleştirdi. Altaylı, Sarıgül'ün çalışkanlığına dair anılarını da paylaşarak, "Sarıgül, Tayyip Erdoğan’dan sonra tanıdığım en çalışkan siyasetçidir. Benim Kanal D’nin yayın yönetmeni olduğum yıllarda Şişli Belediye Başkanı idi ve ben sabahın 6’sında işe giderken Sarıgül’ü sokaklarda esnafla muhabbet ederken ya da belediye çalışanlarını denetlerken görürdüm" ifadelerine yer verdi.

Sarıgül'ün oğlunun Eyüpsultan Belediye Başkanlığı için adaylığıyla ilgili olarak Altaylı'nın sorduğu soruya ise şu yanıtı aldı: "Emir kendi başına bir adam. Yıllardır siyasetin içinde. Evet istiyor. Kardeşleri de destekliyor. Eyüpsultan mı, başka yer mi bilmiyorum. Kendi bildiği iş, kendi siyasi çalışması. Benimle alakası yok."