Lewis Carroll'ın ünlü eseri "Alice Harikalar Diyarında"dan uyarlanan "Alice Müzikali"ni izleyen Dubai merkezli yapımcıların, bu projenin lisansını almak için adımlar attığı ortaya çıktı. Serdar Biliş'in yönetmenliğini üstlendiği ve Beyhan Murphy'nin koreografisini gerçekleştirdiği bu çağdaş müzikal, 7 Şubat 2019'da Zorlu PSM'de sahnelenmişti. Oyuncu kadrosunda Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız ve İbrahim Selim gibi isimler yer almıştı.

Birsen Altuntaş'ın sitesinde yer alan habere göre, Dubai merkezli yapımcılar, "Alice Müzikali"nin lisansını almak için görüşmelere başlamış durumda. Ancak görüşmelerin sonucu hala belirsizliğini koruyor.

Tuana'nın hüzünlü hikayesi: "Son Sardunya" Tuana'nın hüzünlü hikayesi: "Son Sardunya"

Alice Müzikali'nin konusu şöyle:

Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal bir dünyanın içine dalar. “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.