Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, "Lale Orta'nın Ali Koç'a VAR kayıtlarını göndermesi. Bunun kaydı var. Nerede olduğunu söyleyeceğim" ifadelerini kullanması fitili ateşledi.

Timur ortaya attığı iddialarda Lale Orta'nın 3 Şubat 2023 tarihindeki Adana Demirspor-Fenerbahçe karşılaşmasının ardından VAR odasına gittiğini, Fenerbahçe'nin iptal edilen golünün nedenini sorduğunu öne sürmüştü.

5-85

Erden Timur, “Lale Orta, hakem Koray Gencerler'e iptalin nedenini soruyor. Hakem, elle oynamadan dolayı olduğunu söylüyor. Sonra Lale Orta VAR kayıtlarının videosunu çekiyor. Lale Orta'nın 3 Şubat günü yaptıkları incelensin. Çünkü kayıtlar bir yıl saklanıyor.

Soralım, Lale Orta 'VAR kayıtlarını Ali Koç'a gönderdim' demiş mi dememiş mi? Koray Gençerler bu olaydan sonra bir buçuk ay maç alamadı. TFF bunu incelesin" demişti.

Hasan Arat hangi listede yer alacağını açıkladı Hasan Arat hangi listede yer alacağını açıkladı

alikoc-2

"YALANDIR, İFTİRADIR"

Ali Koç ise bu iddiaları sert bir şekilde yalanladı. Koç, "Lale Orta'nın bana VAR kayıtlarını gönderdiği iddiası asılsızdır. Böyle bir olay katiyyen gerçekleşmemiştir. Yalandır, iftiradır

Kayıt var, biliyoruz diyorlar. Erden Timur'a bu kaydın bilgisi nereden geliyor peki? Bu kadar büyük yalana akıl sır erdirmek çok zor iş" dedi.

Timur'un bu iddialarının TFF tarafından incelenmesini isteyen Koç, "Bunun gibi şeyleri geçen sezon da yaşadık. Federasyonun bu asılsız iddialara açıklık getirmesi gerekiyor." İfadelerini kullandı.