Bakan duyurdu! Deprem bölgesinde süre uzatıldı Bakan duyurdu! Deprem bölgesinde süre uzatıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener'in "Gelin her birimiz ayrı ayrı seçimlere girelim" çağrısının ardından İYİ Parti'nin 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkarıp çıkarmayacağı konusu gündeme gelmişti. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, konuyla ilgili aldıkları kararı düzenlediği basın toplantısıyla duyurmuştu. 

Akşener: "Yerel seçime kendi kadrolarımızla giriyoruz" Akşener: "Yerel seçime kendi kadrolarımızla giriyoruz"

Zorlu'nun Ankara ve İstanbul'da kendi adaylarını çıkaracaklarına yönelik açıklamalarının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu açıklamanın temkinli bir üslup olduğunu ifade etti. 

Akşener, "Aday isimleri üzerinde anlaşmalar, uzlaşmalar olabilir" dedi.

İYİ Parti'den CHP'yi zora sokacak "yerel seçim" kararı! İYİ Parti'den CHP'yi zora sokacak "yerel seçim" kararı!

"HER HALÜKARDA DESTEKLERİZ ANLAMINA GELMEZ"

Gazeteci Fatih Altaylı'ya konuşan Akşener, "Ankara ve İstanbul’da yerel seçimlere kendi adaylarınızla girecekmişsiniz, doğru mu" sorusu üzerine, "Kürşad Bey’i (Prof. Kürşad Zorlu) tanırsınız. Bu, onun temkinli üslubudur. Tedbiren böyle bir şey söylemeyi uygun görmüştür. Yerel seçimde ittifak zaten yok. Aday isimleri üzerinde anlaşmalar, uzlaşmalar olabilir. Şu an için de ortada üzerinde konuşulacak, uzlaşılacak isimler olmadığı için Kürşad Bey de bizim kendi adayımızı çıkaracağımızı söylemiştir" dedi.

Prensip olarak uzlaşamadıkları her yerde aday çıkartacaklarını belirten Akşener, "Ortak adaylara kapalı değiliz ama bu her halükarda destekleriz anlamına da gelmez" şeklinde değerlendirmede bulundu.

E-MAİL İDDİASI

Akşener, yorumcu ve yazar Levent Gültekin'in gündeme getirdiği, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi kendisine gönderildiği söylenen e-mail iddiasıyla ilgili de böyle bir e-mail görmediğini ve böyle bir içerikle ilgili bilgisi olmadığını söyleyerek, partide ilgili kişilerin bu konuyu araştırdığını ve doğrusunun ne olduğunu açıklayacaklarını dile getirdi. 

Bahçeli'den Akşener'e seçim yanıtı: "Elinden tutan, önüne geçen yok" Bahçeli'den Akşener'e seçim yanıtı: "Elinden tutan, önüne geçen yok"