İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında ortaya atılan iddiaları yalanladı. 

Gazeteci Levent Gültekin, "Meral Akşener bana, 'ben Yavaş ve İmamoğlu cumhurbaşkanı olsun diye mi parti kurdum? Onlara geçit vermem' dedi" iddiasında bulunmuştu.

Akşener, bu iddiaları ortaya atan Gültekin'in sözlerini reddederek, "Belediyenin parası ile anket yaptırıyorlar, kendilerini önde gösteriyorlar. Ben bunlar cumhurbaşkanı olsun diye mi parti kurdum? Ben onlara geçit vermem" ifadelerini kullanmadığını belirtti. Akşener, "Öyle bir sözüm yok" şeklinde konuştu. Ayrıca, Gültekin'in sözlerini mahkemeye taşıyacağını ve bu tür iftiralara karşı hukuki yollara başvuracağını açıkladı.

Fox TV'de İlker Karagöz'ün sorularını yanıtlayan Akşener siyasi gündem ve yerel seçimler hakkında konuştu.

"GÜLTEK'İN 3 VİDEOSUNU MAHKEMEYE VERDİM BUNU DA VERECEĞİM"

Akşener, Gültekin'in Cumhur İttifakı’na yakınlığıyla bilinen Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Başkanı Hasan Cengiz'in, kendisine “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını organize etmesi ya da engellememesi için 100 milyon dolar verdiği” iddia edilen bir e-mail mesajını gündeme getirmesine ilişkin şunları söyledi:

"CHP'nin kongresine yönelik muhalefet içinde 2 grup var. AKP çevresinde oluşan yandaş bir grup var. Bir de bu 3 tarafın içinde tamamen yer almayan insanlar var.
Bunlar YouTube'da kanal kurup abuk subuk şeyler söylüyor. Ben Gültekin'in 3 videosunu mahkemeye verdim, bunu da vereceğim.

Kendisiyle görüşmemiz olmadı. Hasan Cengiz diye bir kişinin bana 100 milyon dolar verdiğini iddia eden bir videosu oldu. O spam mailinde yazan Sayın Kılıçdaroğlu'na o paranın verildiği. Bu iğrenç bir iftira. Ancak anlatılan parayı benim aldığım." 

"BLÖF MLÖF YAPMIYORUZ"

İYİ Parti'nin 81 ilde kendi adaylarını çıkarma kararına karşı, "Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a karşı aday çıkaracak mısınız, yoksa blöf mü yapıyorsunuz?" sorusuna şöyle cevap verdi: 

"Blöf mlöf yapmıyoruz. Biz kuruluş ayarlarımıza dönüyoruz. Hem Ankara Belediye Başkanı’nı hem İstanbul Belediye Başkanı’nı öneren ben değilim, millet. Hem başta sayın Kılıçdaroğlu, hem de masa kabul etmedi. Arkadaşlarımız da milletin sesini reddetti. İnsanlar tercihlerinde hürdür. Ona saygı duymak gerekir. O tercihlerin her zaman bedeli olur."

MUSTAFA SANDAL ADAY OLACAK MI?

Ayrıca, Mustafa Sandal'ın İYİ Parti'den aday olma olasılığına da değinen Akşener, henüz resmi bir teklif yapmadıklarını ancak bu fikri desteklediğini ifade etti. Ayrıca, İyi Parti adaylarını destekleme konusunda herkesin serbest olduğunu belirtti.

CHP MYK’dan "Tanju Özcan" kararı! CHP MYK’dan "Tanju Özcan" kararı!

Son olarak, İYİ Parti'nin yerel seçimlere katılımı ve yaşanan gelişmeler hakkında konuşan Akşener, partisinin mücadelesini sürdüreceğini ve başarılı olamadığı takdirde sorumluluğun kendisine ait olduğunu vurguladı.