Türkiye'de son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan elektrikli araç şarj istasyonlarının sayısının yeterli sayıya ulaşmaması nedeniyle şaj sıkıntıları yaşanmaya devam ediyor. 

Eski Ak Parti milletvekili Mehmet Metiner de aracını şarj edemediği için sosyal medya hesabı X'ten isyan etti. 

İzmir’den Muğla’ya giden Metiner, saatlerce şarj istasyonu aradıklarını söyleyerek, “Rezaletin dibi” diyerek şikayet etti. 

Metiner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İLGİLİ BAKANLIK GEREĞİNİ YAPMALI”

"Elektrik araçların ya her yerde şarj istasyonları oluşturulmalı ya da satışı durdurulmalıdır. Akaryakıt istasyonlarına niçin şarj üniteleri kurulmaz anlamak mümkün değil. Tam bir rezillik yaşanıyor. Şarj istasyonu bulmak için yaşanan rezillik tarifsiz. Çok yazık!

Kuyusu olanlar dikkat! Ceza yolda Kuyusu olanlar dikkat! Ceza yolda

Bildiğim kadarıyla elektrikli şarj ünitelerini akaryakıt istasyonlarına koyma mecburiyeti getirildi. Ama uyan kim? Hiç bir yerde bulamıyorsunuz. İlgili bakanlık gereğini yapmalı. Yolda yaşanan sıkıntının gerçekten bir tarifi yok.”

Bir takipçisinin "Bizimkiler Adana Konya Uşak İzmir üzerinden geldiler. Hiç sorun yaşamamışlar. Her yerde var istasyon sorun olmadı dediler. Edremitte de var üstelik" yorumuna karşılık Mehmet Metiner şöyle yazdı:

“Biz İzmir otobanından Muğla’ya doğru gidiyoruz. Hiç bir yerde yok. Söke’de bir oto tamircide bulabildik. Yavaş şarj ünitesi. Aracımızda saatlerce beklemek zorundasınız. Oturma yeri bile yok.”