Son günlerde hala kritik görevlerde bulunan FETÖ unsurlarına yönelik açıklamalarda bulunan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Metin Külünk sosyal medya hesabı Twitter'dan yeni paylaşımlar yaptı. 

Tanju Özcan Bolu'da tabela indirdi! Tanju Özcan Bolu'da tabela indirdi!

"FETÖ İLE MÜCADELEDE YETKİ EMNİYET VE YARGIYA DEVREDİLMELİ"

Üniversitelerdeki FETÖ ile mücadele sürecinin rektörlere ve YÖK'e bırakılmaması gerektiğine dikkat çeken Külünk, "FETÖ ile mücadele zaaf gösteren üniversite rektörleri ve YÖK'ün yerine, mücadele sürecindeki yetki sorumluluğu emniyet ve yargı bürokrasisine devredilmelidir" dedi.

"CEZA SORUŞTURMALARI ADLİ MAKAMLARCA YÜRÜTÜLMELİ"

FETÖ'nün üniversitelerdeki varlığının hala devam ettiğine vurgu yapan Külünk, FETÖ ile mücadelenin, "Hali hazırda idari soruşturmalar rektörlerin yetkisinde olup, ceza soruşturmaları adli makamlarca yürütülmekte ve nihayetinde ilişik kesme ile ilgili işlemleri YÖK yürütmektedir" diye ifade etti. 

"BAZI REKTÖRLER VE YÖK'ÜN UMURSAMAZ TAVRI KABUL EDİLEMEZ"

FETÖ ihbarlarının ve işlemlerin sümen altı edildiğine dikkat çeken Külünk, "Savcılık ve devlet denetleme gibi kurumlardan YÖK’e giden FETÖ ile ilgili ihbar ve işlemlere ilişkin çok sayıda yazının sümen altı edildiği iddiaları varlığını devam ettiriyor.  FETÖ’nün kripto damarının üniversitelerde dip dalga halinde faaliyet içinde olduğunu bilmeyen, duymayan ve görmeyen kalmamasına karşın bazı rektörler ve YÖK'ün umursamaz tavrı kabul edilemez" dedi. 

"GİZLİ FETÖ'CÜLER ELEMANLARININ YÜKSELMESİNDE ROL OYNUYOR"

Bazı üniversitelerin yönetim kademelerinde "gizli FETÖ'cüler" olduğunu belirten Külünk şöyle devam etti:

"Zira bazı üniversitelerin yönetim kademelerindeki 'gizli FETÖ’cüler elemanlarının yükselmesinde rol oynuyorlar, adrese teslim ilanlar çıkarıyorlar ve FETÖ'cü olmayan akademisyenlere zulüm ediyorlar. Dahası bulundukları şehirlerin dizaynına soyunurken nedense YÖK işin üstüne gitmiyor, soruşturmalarla ve üniversitelerde yaşananlarla ilgili kafasını kuma gömüyor."

"FETÖ TEMİZLİĞİ ARTIK ERTELENEMEZ"

Üniversitelerde FETÖ temizliğinin artık ertelenemeyeceğini belirten Külünk, "Bir kez daha önemle dikkat çekiyoruz!!! Milli Güvenlik konusu olan bu mücadelenin boyutu tahminlerden çok büyük ve üniversitelerdeki FETÖ temizliği artık ertelenemez. Temizlik hemen başlatılmalı ve mücadelede yetki emniyet ve yargı bürokrasisine devredilmelidir" şeklinde ifadelerde bulundu.