Son günlerde hala kritik görevlerde bulunan FETÖ unsurlarına yönelik açıklamalarda bulunan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Metin Külünk sosyal medya hesabı Twitter'dan yeni bir paylaşımda bulundu.  

Malazgirt Zaferi'ne dikkat çekerek Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a sorular yönelten AK Partili Metin Külünk çarpicı iddialarda bulundu: 

"Bugün Malazgirt zaferinin yıldönümü ve Büyük Anadolu’nun pagan kimliğinden arınıp, hanif kimliği ile buluştuğu büyük zaferin yıldönümünde Anadolu’yu Vatikan yolu haline sokmak isteyenleri eğer tanıyıp tedbir almaz isek hedefleri büyük Anadalo'da devletimizin ve hanif kimliğimizin tıpkı endülüs gibi yok olacağını görüyoruz."

"FETÖCÜ BİR BAYANIN GEÇİCİ GÖREVLENDİRMESİNİ SAĞLADIĞINIZ DOĞRU MU?"

Özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı'na sorular sormaya devam eden Külünk üç soru sordu: 

"Ve de özellikle DİB’e sorularımız tereddütsüz devam edecek. Sayın Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a soruyoruz: 

1- Babası FETÖ firarisi olduğu söylenilen, dini yükseköğrenim mezunu olup bir Ankara dışında bir il'e atanan bir bayanın Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü olduğunuz dönemde bu birimde geçici görevlendirilmesini sağladığınız, Diyanet İşleri Başkanı olarak atanmanızdan sonra Özel kalem Müdürlüğünde geçici görevlendirdiğiniz doğru mu?

MAHKEMEYİ YÖNLENDİRME İDDİASI 

Dilan Polat'ın Özbek çalışanı ve akrabaları gözaltında! Dilan Polat'ın Özbek çalışanı ve akrabaları gözaltında!

2- Hakkında FETÖ ile iltisaklı ve irtibatlı olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma sonucunda görevine son verilen önemli bir pozisyondaki bir personelin, hakkında tesis edilen bu işlemin, İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmesinden sonra, Hukuk Müşavirine verdiğiniz talimatla, İdare Mahkemesi kararına karşı, Bölge İdare Mahkemesi ve Danıştay’da istinaf ve temyiz başvurusu yapılmasını engellemek suretiyle, tekrar aynı pozisyona dönmesini sağladığınız iddia edilmektedir doğru mu?

"DİNLERARASI DİYALOG TOPLANTISINA GİZLİCE KATILDINIZ MI?"

3- Diyanet İşleri Başkanı olarak görev yaptığınız 2018 yılı Kasım ayında FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen bir vakıf tarafından İspanya’da düzenlenen Dinlerarrası Diyalog Toplantısına gizlice katıldığınız iddia edilmektedir ki o günler bir gazetede haber olmuştu.

"İDDİALARA CEVABINIZ VAR MI?"

Attığınız her adımı haber yaptırdığınız, hatta katıldığınız bazı programlarda namaz kıldırırken bile fotoğraf çektirdiğinize ve video kaydı yaptırdığınıza dair çok sayıda dökümanın kamuoyu ile paylaşılmasında herhangi bir beis görmediğiniz halde, katıldığınız uluslararası bir toplantı konusunda Başkanlığın yayın organlarında ve diğer mecralarda haber yaptırmamanız, içinde bulunduğunuz durumu açıklayamamaktan kaynaklanmış olabilir mi? Ne dersiniz?

Bu iddialara ilişkin bir cevabınız var mıdır?"