Üniversiteler ve Diyanet başta olmak üzere FETÖ unsurlarının hala kritik görevlerde olduğunu iddia eden AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Metin Külünk sosyal medya hesabı Twitter'dan (X) yeni bir paylaşımda bulundu. 

Mehmet Şimşek'ten enflasyon açıklaması Mehmet Şimşek'ten enflasyon açıklaması

Metin Külünk'ten Diyanet Başkanı'na sorular! Metin Külünk'ten Diyanet Başkanı'na sorular!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar'ı etiketleyerek sorular yönelten Külünk, Türkiye genelinde yurtdışından gelen yabancı uyruklu öğrencilerin üniversitelerin tıp, diş hekimliği ve hukuk gibi seçkin bölümlerine sınavsız olarak kaydedildiğini iddia etti.

AK Partili Külünk: "FETÖ temizliği artık ertelenemez" AK Partili Külünk: "FETÖ temizliği artık ertelenemez"

FETÖ ve fetövari örgütsel yapılanma modellerinin ciddi şekilde tehlike taşıdığına vurgu yapan AK Partili Külünk'ün paylaşımı şu şekilde: 

"YÖK Başkanı Erdol Özvar'a soruyoruz: Türkiye genelinde yurtdışından gelen yabancı uyruklu öğrenciler, Üniversitelerin seçkin bölümlerine (tıp, diş hekimliği ve hukuk) sınavsız olarak kayıt ediliyor. Bu kayıtlar öğrenci ajansı-danışmanlığı adı altında çalışmalar yapan şirketler tarafından yapılıyor. 

Son dönemlerde evrakta sahtecilik yaparak, sahte evraklar ile kayıtlar üniversitelere yapıldığı yönünde iddialar artmış durumda. Maalesef Fetö ve Fetövari örgütsel yapılanma modelleri ciddi tehlike taşıyor.

Bu delillerin ve kuvvetli şüphenin olduğu bu konunun içerisinde siyasilerin de olduğu iddia edilirken, rektörlerin ve akademisyenlerin de bulunduğu iddiaları özellikle üniversite çevresi ve sokağın dilinde.

En can sıkıcı iddia ise bu konunun kuvvetli şüphe ve deliller ile konunun üzerine giden yargı mensuplarının üzerinde baskı oluşturulmaya çalışıldığı yönünde. 

Bilelim ki devleti ayakta liyakat, ehliyet, hak ve adalet tutar. Sokağın sesini duymak ise her aşama da görev yapanların mecburiyetidir."