Interpol kırmızı bültenle arıyordu: Monaghan İstanbul'da yakalandı! Interpol kırmızı bültenle arıyordu: Monaghan İstanbul'da yakalandı!

31 Mart 2024'te yapılacak olan yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte İstanbul'da adaylık çalışmaları da huz kazanmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, adaylık sinyalleri verirken, AK Parti cephesinde ise İstanbul için ismi öne çıkan ismin AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe olduğu konuşuluyor. 

Gazete Duvar'dan Ferhat Yaşar'ın haberine göre, Kabaktepe, "Türkiye’de Kürtlerin en büyük partisi AK Parti'dir" diyerek, "Kürtlerin mevcut taleplerinin yanı sıra yeni taleplerinin çözümü konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Bireysel özgürlükler konusunda AK Parti'nin eksikleri olduğunu vurgulayan Kabaktepe, "Partimiz de dahil olmak üzere her siyasi parti hatalar yapabilir. Hiçbir parti veya figür her zaman doğruyu yapamaz. Biz insanız. Siyasi tarihimize baktığımızda en büyük değişimleri gerçekleştiren taraf biziz. Eksiklerimiz olabilir, yeni talepler olabilir. Bu talepler hem Kürtlerden, hem Türklerden, hem de diğer sosyal gruplardan gelebilir" şeklinde konuştu.

Kabaktepe, "Ben Fatsalıyım. 12 Eylül öncesinde ünlü bir kenttik. Komünist yönlerim de var. Karadenizliyim, ancak Trabzon'dan çok Diyarbakır'ı tanırım" ifadeleriyle kendisini anlattı.