O öğretmen yine gündemde! O öğretmen yine gündemde!

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, tarafından 28 Ekim Cumartesi günü Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek olan "Büyük Kudüs Mitingi"ne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yanı sıra BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcı ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal gibi önemli siyasi isimlerin katılması bekleniyor.

Mitingin tarihi ise dikkat çekti, çünkü 29 Ekim'de kutlanacak Cumhuriyet Bayramı'ndan bir gün önce, 28 Ekim'de gerçekleştirilecek. AK Parti İl Başkanlığı, bu etkinlikle Kudüs'ün kutsal topraklardaki statüsünü vurgulamayı ve Filistin davasına destek olmayı amaçlıyor.

Parti yetkilileri, bu tür etkinliklerin, Filistin'deki insanlara ve mücadeleye destek vermenin bir yolu olduğunu belirtirken, "Bu tavrımız, cepheden çarpışanlara en büyük destektir. Geçmişte bu dava için birçok insan sahip çıktı. Biz de son olarak Erbakan hocamızı rahmetle anmayı görev olarak görüyoruz. Erbakan hocamız şöyle demişti: 'Kudüs coğrafi bir mesele değil, imani bir meseledir'" şeklinde konuştular.

Öte yandan, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu da Filistin krizi hakkında Türkiye'nin Birleşmiş Milletler'e başvurması gerektiğini belirtti. Davutoğlu, Türkiye'nin Ürdün ile birlikte Mescid-i Aksa'nın uluslararası himayesine alınması için BM'ye başvurması gerektiğini vurgulayarak, saldırıların sonlandırılması için her türlü arabuluculuk girişiminde bulunulması gerektiğini ifade etti.

GELECEK, SAADET VE HÜDA PAR  DA ÖZGÜR FİLİSTİN MİTİNGİ'NDE BİR ARAYA GELMİŞTİ

Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve HÜDA PAR, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla 15 Ekim tarihinde Maltepe Meydanı'nda gerçekleşen "Özgür Filistin Mitingi"nde bir araya geldi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, bu buluşma sırasında, Necmettin Erbakan'ın vurguladığı bir gerçeği hatırlattı. Karamollaoğlu, "Biz biliyor ve inanıyoruz, mazlumlar ayağa kalkmadan zalimler diz çökmez. Siz bugün bu gerçeği ispat etmek için geldiniz. Bu davada biz de varız dediniz" şeklinde konuştu.