İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, belediye başkanlığı görevine tekrar aday olacağını duyurdu.

Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında İmamoğlu'nun siyasi kariyerinde 3 önemli fırsatı kaçırdığına dikkat çekti:

Unutulmaz şarkılar bıraktı: Bayan Kahkaha gitti! Unutulmaz şarkılar bıraktı: Bayan Kahkaha gitti!

"İLK GÜNDEN İSTANBUL’U KÜÇÜMSEDİ"
"BİRİNCİ FIRSAT: Varını yoğunu İstanbul’a harcasaydı, İstanbul’da hissedilir bir fark yaratsaydı... Bütün toplar ayağına gelecekti. Bunun yerine daha ilk günden İstanbul’u küçümsedi, cumhurbaşkanlığına heves etti. Enerjisinin, mesaisinin çoğunu buna harcadı. 

"BEKLENEN CESARETİ GÖSTEREMEDİ"
İKİNCİ FIRSAT: AK Parti’nin hatası nedeniyle AK Parti’yi İstanbul’da iki kez yenmiş bir siyasetçi olarak “cumhurbaşkanı adayı” olabilirdi. “Adayım” diye ortaya çıkamadı. “Düşün peşime” diyemedi. Gemileri yakamadı. Beklenen cesareti bir türlü gösteremedi. 

"ŞİMDİ ELİNDE KALA KALA İSTANBUL ADAYLIĞI KALDI"
ÜÇÜNCÜ FIRSAT: Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetmesinin ardından bir fırsat daha doğdu kendisine. Hiç sağa sola bakmadan bayrağı açıp ortaya çıkacaktı. Böyle yapmak yerine istişarelere daldı, kulisleri yokladı, zaman kaybetti. O cesur çıkışı bir türlü yapamadı. Bütün bu fırsatları kaçırınca şimdi elinde kala kala İstanbul adaylığı kaldı. O da öyle çantada keklik değil. Kılıçdaroğlu lütfederse olacak."