Dilan Polat ve Engin Polat çifti kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlamalarla gündemden düşmüyor. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı geçtiğimiz günlerde Polat Ailesi soruşturması hakkında açıklama yapmıştı.

dilan polat ve engin polat

Başsavcılık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Engin Polat ve Dilan Polat ile diğer şüpheliler hakkında ihbarda bulunulması üzerine soruşturma başlatıldığı kaydedilmişti.

"YARGI HER TÜRLÜ SUÇUN ÜZERİNE KARARLILIKLA GİDER"

'Uzlaştırma Ödül Töreni'ne katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, program sonu basının karşısına geçti.

Bakan Tunç, uyuşturucu ve suç örgütleri ile sosyal medyada tanınan bazı kişilere yönelik soruşturmalara ilişkin soru üzerine, "Basına intikal eden kişilerle ilgili olarak özellikle İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığında yapılan bir soruşturma söz konusu. Orada 12 kişi hakkında yurt dışı çıkış yasağı adli kontrol tedbiri kararı verildi." dedi.

AA-20231023-32494022-32494014-TURK_DEVLETLERI_TESKILATI_BASSAVCILAR_2_SURASI_ANKARADA_BASLADI

Bu kişilerin mal varlıklarına da tedbir uygulandığını ifade eden Tunç, tüm bu sürecin MASAK raporları da dikkate alınarak yargı tarafından dikkatle yürütüldüğünü bildirdi.

Bakan Tunç, "Şunu ifade edelim, özellikle sosyal medyada yargının bu konuda duyarsız kaldığı yönündeki eleştirilere kesinlikle katılmayın, bunlara inanmayın. Yargı her türlü suçun üzerine kararlılıkla gider." ifadesini kullandı.

Tunç, son zamanlarda çeteler ve uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonlara da değinerek, tüm bu operasyonların yargı mensuplarının talimatlarıyla gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Yargının bundan sonra da her türlü suç örgütünün üzerine kararlılıkla gideceğini vurgulayan Tunç, "Bizim tüm hedefimiz, Türkiye'yi her türlü şiddetten, terörden, uyuşturucu tacizlerinden, çetelerden arınmış huzurlu bir geleceğe kavuşturmak." diye konuştu.

Balıkesir'de köprü çöktü! Balıkesir'de köprü çöktü!