2009 yılında Bahçeşehir'deki villasında Münevver Karabulut'u vahşice öldüren Cem Garipoğlu, tam 197 gün süren bir firarın ardından avukatı tarafından polise teslim edilerek tutuklandı. Ancak cinayetin izleri uzun yıllar boyunca Türkiye'yi sardı ve Garipoğlu'nun 2014 yılında cezaevinde 'intihar' etmesine rağmen tartışmalar sona ermedi.

Katil zanlısının mezarının açılması ve yeniden DNA testi yapılması talepleri, Karabulut Ailesi tarafından defalarca dile getirildi. Ancak bu talepler başvuru aşamasında reddedildi. Adalet Bakanlığı da ailenin talebini değerlendirdi ve ret kararı aldı.

Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu asli kusurlu çıktı! Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu asli kusurlu çıktı!

BAKAN YANITLADI: MEZAR AÇILACAK MI?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç tartışmalara ilişkin; iktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesine konuştu. 

Son noktayı koyan Tunç "Cem Garipoğlu'nun cezaevindeki ölümü üzerine Silivri Cumhuriyet Savcılığı tarafından 2014'te soruşturma başlatıldığını, ölü muayenesi ve otopsi işlemlerinin uluslararası protokollere uygun şekilde yapıldı. 2022 yılında Münevver Karabulut'un babası tarafından yapılan başvuruda da işlem yapılması için herhangi bir delil ortaya konulamadığı için takipsizlik kararı verildi. Kamera görüntüleri, DNA testi gibi pek çok prosedür sonucunda ölen kişinin kimliğine dair herhangi bir şüphe yok. Şu an için söz konusu mezarın açılması gibi bir durum hukuken söz konusu değil" dedi.