TikTok rezaleti bitmiyor! Bu kez "Donsuz Kelly" TikTok rezaleti bitmiyor! Bu kez "Donsuz Kelly"

Hürriyet Yazarı Abdulkadir SelviCHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun tezkere açıklamasını sert eleştirdi.  Selvi, "Kılıçdaroğlu’nun bu tavrına en büyük alkış o zaman Kandil’den gelmişti. Murat Karayılan ve Duran Kalkan’ın teşekkür eden konuşmaları var." dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN ATATÜRK’LE SORUNU MU VAR?

Abdulkadir Selvi'den, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye ve Irak tezkerelerime olumsuz yanıt vermesini "CHP tarihinde ilk kez" diyerek köşe yazısında şöyle eleştirdi:

İstanbul il başkanlığı seçimini kaybetmiş, kazanan il başkanını tebrik etme büyüklüğünü gösterememiş bir lider olarak Kılıçdaroğlu’nun CHP Grup toplantısında ne konuşacağını merak ediyordum.

Konuşmasını izlerken Kemal Bey’in CHP’yle, Atatürk’le, Türkiye Büyük Millet Meclisi ile sorunu olduğunu düşündüm.

Birinci Körfez Savaşı’ndan bu yana Meclis’te Irak, Afganistan ve Suriye tezkereleri çıkarılır. CHP, ister koalisyon ortağı olsun, ister muhalefette olsun hepsine de evet oyu verirdi.

KANDİL TEŞEKKÜR ETTİ

Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP, tarihinde ilk kez Irak ve Suriye tezkeresine hayır oyu kullandı. Kılıçdaroğlu’nun bu tavrına en büyük alkış o zaman Kandil’den gelmişti. Murat Karayılan ve Duran Kalkan’ın teşekkür eden konuşmaları var.

IRAK VE SURİYE TEZKERESİ

Irak ve Suriye tezkerelerinin süresi 30 Ekim tarihinde doluyor. Hükümet Meclis’e yeni bir tezkere sundu. Tezkere kabul edilmezse Irak ve Suriye’deki görev yapan askerlerimizin üslerini boşaltıp; alanlarını terk edip Türkiye’ye dönmeleri gerekecek.

Peki Mehmetçiğin boşalttığı üslere kim dolacak? Tabii ki PKK.

TEZKEREYE HAYIR DİYECEKMİŞ

Kılıçdaroğlu, kaybettiği seçimlerden ders çıkarmamış olmalı ki, tezkereye yine hayır oyu vereceklerini açıkladı. Neymiş tezkerede yabancı ülke askerlerini kabul etme ibaresi varmış. 1991 yılından bu yana gelen tezkerelerin tümünde var. Çünkü yurtdışına asker gönderme ve yabancı ülke askerlerini Türkiye topraklarında kabul etme yetkisi sadece Meclis’e verilmiş durumda.

KANDİL ALKIŞLAR

Daha önceki tezkerelere evet oyu veren CHP’liler, yabancı uşaklığı mı yaptı? 2002 yılından bu yana Meclis’te olan Kılıçdaroğlu da evet oyu veriyordu? Şimdi ne oldu?

Tezkere Meclis’te kabul edilecek. Mehmetçik Irak ve Suriye’de PKK ile mücadeleye devam edecek. Bu durumda CHP, Mehmetçikten değil, bu Kandil’deki terör baronlarından aferin alacak. CHP’yi, HDP’nin peşine takan Kılıçdaroğlu Cemil Bayık ve Murat Karayılan tarafından tebrik edilecek. Bu şeref Kılıçdaroğlu’na yeter ama CHP’yi mutlu eder mi, orasını bilemem.

EVET DİYECEK CHP’LİLER

Bu arada Irak ve Suriye tezkerelerinin oylaması sırasında CHP milletvekillerinin tamamı Kılıçdaroğlu ile birlikte hareket etmeyebilir. Milli duyguları güçlü olan CHP milletvekilleri Kılıçdaroğlu’na rağmen, tezkereye evet oyu verebilir. Bu durum karizması iyice çizilen Kılıçdaroğlu’na ikinci darbe olabilir."