Milli voleybolcumuz Ebrar Karakurt, Avrupa Şampiyonası’nda Belçika’ya karşı oynadıkları çeyrek finale çıkma mücadelesinin ardından sosyal medya hesabı X üzerinden “hepemek” hashtagi ile “Savaşa savaşa kazanıyoruz” mesajıyla kendi fotoğraflarını paylaşmıştı.

Karakurt’un bu paylaşımını alıntılayan “Abdülhamid Denge” isimli bir X kullanıcısı “Müslüman Türk Milleti olarak sana tahammül etmeye devam ediyoruz...” ifadeleriyle cevap verirken bu sözlere kayıtsız kalamayan milli voleybolcu da bu kullanıcıya “Boş yapma Abdülhamid” diyerek cevap vermişti. Bu cevap bazı kesimler tarafından farklı algılandı.

Erdoğan "Daha adil bir dünya mümkündür" Erdoğan "Daha adil bir dünya mümkündür"

Karşılıklı cevapların ardından Karakurt’un cevabı ülke gündeminde önemli yer edindi. Konu farklı yerlere çekilince milli voleybolcumuz Sırbistan ile oynanacak olan final maçı öncesinde yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Söz konusu arkadaşımızın ismi Ahmet, Mehmet veya Berke olabilirdi. Konu başka yerlere çekilmeye çalışılıyor. Pazar günü büyük bir maçımız var, ona konsantreyim. Ülkeme sevgiler”

Ancak Ebrar’ın bu paylaşımı da tartışmaları bitirmedi. A Milli Kadın Voleybol Takımımızın, Avrupa Şampiyonu olmasının ardından tartışma hala devam ediyor.

CANLI YAYINDA TANSİYON YÜKSELDİ

Tartışmanın etkisi son olarak TV100’de yayınlanan Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı isimli programda  tv100.com.tr yazarı Hacı Yakışıklı ile Gazeteci Barış Yarkadaş’ı karşı karşıya getirdi.

“Abdülhamid” paylaşımı üzerinden alevlenen ortamın ardından Filenin Sultanları’nın şampiyonluğuna sevinmeyen bazı insanların olduğunu gördüklerini belirten Yarkadaş, açıklamalarının devamında “Neredeyse, dün Sırbistan’a yenilsinler de ‘oh be kardeşim gördün mü? Biz zaten bunların ne olduğunu söylemiştik’ demek için fırsat kollayan bir kitle ya da güruh var” ifadelerini kullandı.  

“BOŞ YAPMA HACI”

Bu sözlere tepi gösteren Yakışıklı ile Yarkadaş arasında stüdyoda gergin anlar yaşandı. “Abdülhamid” krizinden çıkan tartışma farklı bir boyut kazandı. ''Fes benim devletimi temsil ediyor. Benim milli takımım benim devletime mi karşı?'' diyen Hacı Yakışıklı’ya Barış Yarkadaş ise ''Boş yapma Hacı.'' sözleriyle karşılık verdi.

Kaynak: Haber Merkezi