Rusya, Ukrayna'nın 549 uçağını vurdu Rusya, Ukrayna'nın 549 uçağını vurdu

Maine polisi, Leviston kentinde kimliği belirlenemeyen zanlının, 3 ayrı bölgede insanların üzerine ateş açması sonucu 22 kişinin hayatını kaybettiğini, 60'a yakın kişin de yaralandığını belirtti.

Auburn Belediye Başkanı Jason Levesque, yaptığı açıklamada, olay nedeniyle okulların tatil edildiğini, yetkililerin Lewiston'daki silahsaldırının şüphelisini aradığını ifade etti.Bowling salonu ve içinde bulunan pub'da gerçekleştirilen saldırıda eski ordu mensubu ve ateşli silahlar eğitmeni Robert Card olduğu belirtildi.

g-12

Ayrıca, Androscoggin İlçesi Şerif Ofisi, şüphelinin, elindeki tüfekle ateş eder pozisyonda görüntülendiği iki fotoğrafını sosyal medyada paylaşarak, kimliğinin tespit edilmesi ve yakalanması için çevre sakinlerini yardıma çağırdı. Yapılan araştırma sonrası saldırganın  eski ordu mensubu ve ateşli silahlar eğitmeni Robert Card olduğu kesinleşti.

Ekran görüntüsü 2023-10-26 095128

Güvenlik kamerası kayıtlarında kahverengi mont ve siyah pantolonlu zanlının, elinde uzun namlulu bir silahla insanları hedef aldığı görüldü.

Üzerindeki kıyafetlerden saldırı için hazırlandığı düşünülen zanlının, yüzüne maske takmadığı ve kimliğini saklama kaygısı gütmediğine dikkat çekildi.

Ekran görüntüsü 2023-10-26 095205