Dünya, ABD'de yaşanan "komşu anlaşmazlığını" konuşuyor. Florida eyaletinde yaşanan olayda komşusu Xuming Li ile gürültü nedeniyle tartışan 36 yaşındaki Umar Abdullah'ın ve ailesinin hayatı kabusa döndü.

0x0-abdde-komsunun-kan-donduran-intikami-korkunc-gercegi-kamera-kaydi-orta-cikardi-1693475089911

GÜZEL İLİŞKİ KABUSA DÖNDÜ

80 ve 90’ların çocukları terk mi edildi? 80 ve 90’ların çocukları terk mi edildi?

Ülke basınında yer alan haberlere göre Abdullah, başlarda komşusu Li ile oldukça iyi anlaşıyordu. Öyle ki kimya doktorasına sahip Li, Abdullah'ın çocuğu doğduğunda tebrik etmeye bile gelmişti. Apartmanda sık sık karşılaşan komşular birçok konuda sohbet ediyordu. Ancak tüm ilişkiler bir anda tersine döndü.

0x0-abdde-komsunun-kan-donduran-intikami-korkunc-gercegi-kamera-kaydi-orta-cikardi-1693475086653

Alt katta oturan Li, 2022 yılının ortalarında bir gün Abdullah çiftinin evine gelerek yüksek sesten rahatsız olduğunu söyleyerek şikayette bulundu. Evlerinde müzik açmak, kalabalık misafir ağırlamak gibi eylemlerde bulunmamış olan çift bu şikayet karşısında şaşırmış olsa da daha dikkatli ve sessiz davranacaklarını söyleyip Li'yi gönderdi.

0x0-abdde-komsunun-kan-donduran-intikami-korkunc-gercegi-kamera-kaydi-orta-cikardi-1693475084476

AKILALMAZ İSTEKLER BARDAĞI TAŞIRDI

Ne var ki Li'nin şikayetlerinin ardı arkası kesilmedi. Ara ara kapıya gelerek "evde daha sessiz yürümeleri", "bebeğin ağlamasına engel olmaları" ve "yere eşya düşürmemeleri" konusunda uyarılarda bulunmaya devam eden Li, daha da ileri giderek "sifon çekme" ve "klozet kapağını sessiz kapatma" gibi konularda bile şikayette bulundu. Şikayetlerin tacize dönmesinden rahatsız olan Abdullah sonunda gerilime dayanamadı ve Li'yi polise şikayet etti. Asıl kabussa bu şikayetten sonra oldu.

0x0-abdde-komsunun-kan-donduran-intikami-korkunc-gercegi-kamera-kaydi-orta-cikardi-1693475084020

EVDEN GELEN KORKUNÇ KOKU PANİK YARATTI

Aralarındaki iletişimin tamamen kesilmesiyle çift, tacizci komşularından kurtulduklarını sandı. Birkaç ay rahata eden çiftin evlerinden bir süre sonra korkunç kokular gelmeye başladı. Haziran ayı başında kaynağını bilemedikleri korkunç bir koku ile boğuşmaya başladıklarını söyleyen Abdullah, ailesinin de ciddi sağlık sorunları yaşamaya başladığını belirtti.

0x0-abdde-komsunun-kan-donduran-intikami-korkunc-gercegi-kamera-kaydi-orta-cikardi-1693475083672

KAMERA KAYDI ŞOKE ETTİ

Eşinin, kendisinin ve küçük bebeklerinin kusma, baş dönmesi ve ciddi baş ağrısı sorunlarıyla boğuştuklarını anlatan Abdullah, bebeğinin saçlarının tamamen dökülmesiyle paniğe kapıldı. Eşiyle birlikte tüm evin altını üstüne getirse de kokunun kaynağını bulamayan Abdullah'ın aklına daire kapısının önündeki çiçek geldi. Kokunun kaynağının çiçek saksısı olduğunu farkeden Abdullah, buraya gizli bir kamera yerleştirdi.