Hamas'ın Cumartesi sabah gerçekleştirdiği şok saldırı sonrası adeta alarma geçen İsrail 300 bin yedek askerini göreve çağırdı ve başlattığı operasyonla sınır bölgelerindeki sivilleri silahlandırıyor. İsrail'in yakın müttefiklerinden ABD'de büyük bir gövde gösterisine imza atarak aralarında dünyanın en büyük uçak gemisi olan USS Gerald R. Ford'un da bulunduğu bir filoyu İsrail'e destek için Doğu Akdeniz'e gönderdi.

Delta-Force-Operator-in-a-Chinook_

"ABD ÖZEL KUVVETLERİ İSRAİL'E YARDIM EDECEK"
Batı medyasında ABD yönetiminin İsrail’e destek amacıyla Doğu Akdeniz’e ikinci bir uçak gemisi göndermeyi değerlendirdiği iddia edilirken asıl bombayı ABD medyası patlattı ve ABD özel kuvvetlerinin İsrail'e yardım için hazırlanmaya başladığını öne sürdü.

ezZAv_erIMBDWCVaFD99weHVcqXjw7Fl

YAKIN BİR AVRUPA ÜLKESİNDEN BEKLETİLİYORLAR

Beşiktaşlı futbolcuya menajerden tehdit Beşiktaşlı futbolcuya menajerden tehdit

The Messenger'a konuşan üst düzey iki ABD'li yetkili, özel kuvvetlerin İsrail'e gönderileceğine dair bir işaret olmadığını ancak birliklerin yakınlardaki bir Avrupa ülkesinde bekletildiğini ve İsrail'e yardıma hazır olduklarını belirtti.

Askeri kaynaklar haber sitesine yaptıkları açıklamada hangi birliklerin hazırlandığını teyit etmemekle birlikte bu birliklerin Müşterek Özel Operasyonlar Komutanlığı'na bağlı olduğunu söylediler.

2f3c46a0f29196ac6ea9639c1a844c474553d62a-1600x800