Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Dünya Bankası'nda uzun süre çalıştıktan sonra emekli olan ve Türkiye'ye dönen ekonomi uzmanı Korhan Berzeg, tatil için geldiği aynı zamanda da doğum yeri olan Balıkesir'de köpeğiyle gezmeye çıktığı gün kayboldu. 17 Haziran'da kaybolmasından bu yana 49 gün geçmesine rağmen ekonomist Korhan Berzeg hala bulunamadı. 

EŞİ İLK KEZ AÇIKLADI

Mansur Yavaş'tan sokak köpekleri açıklaması Mansur Yavaş'tan sokak köpekleri açıklaması

Kaybolmasının ardından Korhan Berzeg'in eşi, sanatçı Angela Berzeg, ilk kez açıklama yaptı ve "Korhan'ı sağ salim bulup bize getiren kişiye 1 milyon lira ödül vereceğiz" dedi. Avukat M. Emre Akkaş, soruşturmada gizlilik kararı olduğunu belirterek aramaların hala sürdüğünü ifade etti.

"HALA UMUTLUYUM"

Angela Berzeg, ailesi olarak aldıkları bir kararla, kayıp olan eşini sağ salim bulacak kişiye büyük bir ödül teklifinde bulundu. Ünlü ekonomistin eşi, "Korhan'ı sağ salim bulan kişiye 1 milyon TL ödül vereceğiz. Ben hala umutluyum, ümidim var Korhan'ı sağ salim bulacağız. Tüm Balıkesir'den hatta tüm Türkiye'den yardım istiyorum; lütfen Korhan'ı bulmama yardım edin. Biz her zaman çok mutlu bir aileydik. Hiç kimseyle sorunumuz olmadı. Mutlu günlerimize tekrar dönmek istiyorum. Ailecek uyuyamıyoruz, yemiyoruz, içmiyoruz. Belirsizlik çok zor" şeklinde konuştu.

berzegjpeg

DOSYADA GİZLİLİK KARARI

Arama çalışmaları hala devam ediyor ve avukatları, güvenlik güçlerinin yoğun ve hassasiyetli çabalarını takip ettiklerini belirtiyorlar. Korhan Berzeg'in kaybolmasına ilişkin açılan soruşturma dosyasının gizlilik kararı altında yürütüldüğünü söyleyen avukat M. Emre Akkaş, bu nedenle şu an için soruşturma dosyası hakkında bilgi veremeyeceklerini ifade etti.

Korhan Berzeg'in eşi Angela Berzeg, İngiliz olduğunu ve Türkiye'yi çok sevdiğini belirterek, geri döndüğünde eşine en sevdiği Türk yemeği olan İmam Bayıldı'yı yapacağını söyledi. Angela Berzeg ayrıca, eşinin geçmişte Dünya Bankası'nda çalışırken dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından bakanlık teklifi aldığını ancak bunu kabul etmediğini ve şimdiki Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de onun öğrencisi olduğunu belirtti.