Eğitime fırtına engeli: 1 gün ara verildi Eğitime fırtına engeli: 1 gün ara verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan bir kararla birçok üniversiteye yeni fakülteler ve enstitüler kurulurken, bazı üniversitelerde bulunan fakültelerin isimleri değiştirildi.

Batman Üniversitesi'nde Spor Bilimleri Fakültesi, Gebze Teknik Üniversitesi'nde Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Kilis 7 Aralık Üniversitesi'nde İletişim Fakültesi ve Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde Finansal Bilimler Fakültesi, Artvin Çoruh Üniversitesi'nde Spor Bilimleri Fakültesi ve Turizm Fakültesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nde İletişim Fakültesi ve Ziraat Fakültesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bucak Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Çukurova Üniversitesi'nde ise Turizm Fakültesi kuruldu. Diğer üniversitelerde de çeşitli fakülte ve enstitülerin kurulması kararlaştırıldı.

Bunun yanı sıra, Filipinler Bangsamoro Sultan Kudarat Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kapatılırken, aynı rektörlük bünyesinde Filipinler Bangsamoro Sultan Kudarat Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te Taşkent Hemşirelik Fakültesi kuruldu.

8 FAKÜLTENİN İSMİ DEĞİŞTİ

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla birlikte, 8 fakültenin isimleri değiştirildi. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Giresun Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi'nde bulunan İslami İlimler Fakülteleri'nin isimleri İlahiyat Fakültesi olarak değiştirildi. Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Uşak Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi'nde bulunan mühendislik fakülteleri ile Kırıkkale Üniversitesi'nin Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nin isimleri ise Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi olarak değiştirildi.