İsrail, Cebaliye Mülteci Kampı'nı vurdu, 100'den fazla can kaybı var İsrail, Cebaliye Mülteci Kampı'nı vurdu, 100'den fazla can kaybı var

1-4 Temmuz tarihleri arasında eşi ve iki kızıyla birlikte Freeman Gölü'ne giden Ashley Summers, seyahatlerinin sonlarına doğru çok susadı.

35 yaşındaki kadın, baş dönmesi ve baş ağrısı yaşadığını belirtti. Kardeşi Devon Miller, WRTV'ye yaptığı açıklamada, "Kardeşim 20 dakikada 4 şişe su içtiğini söyledi" dedi. Bu durum, Summers'ın toplamda 2 litre su tükettiği anlamına geliyor.

Ashley'in aşırı su içme nedeniyle nadir görülen bir su zehirlenmesi yaşadığı anlaşıldı.

Miller şöyle konuştu:
Kardeşim Holly beni aradı ve gerçekten yıkılmıştı. 'Ashley hastanede. Beyninde şişlik var. Buna neyin sebep olduğunu bilmiyorlar. Şişliği indirmek için ne yapabileceklerini bilmiyorlar. Durum hiç iyi görünmüyor' dedi. Bu hepimizi şoke etti. Su zehirlenmesi hakkında ilk konuşmaya başladıklarında 'Böyle bir şey mi var?' diye sordum.

Su zehirlenmesi, kısa sürede çok fazla su tüketildiğinde ya da rahatsızlık sebebiyle böbrekler çok fazla su tuttuğunda meydana geliyor. Su zehirlenmesinin belirtileri arasında kramp, ağrı, mide bulantısı ve baş ağrısı var.